tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Geraint Thomas i Chris Froome nie pojadą na mistrzostwa świata

Triumfatorzy tegorocznych Tour de France i Giro d'Italia – Geraint Thomas i Chris Froome – nie wystartują w kolarskich mistrzostwach świata, które rozpoczynają się 23 września w austriackim Innsbrucku - poinformował zespół Sky. Wyścig elity odbędzie się 30 września.
Po lewej: zwycięzca Giro d'Italia – Chris Froome. Po prawej: zwycięzca Tour de France – Geraint Thomas

MŚ w kolarstwie górskim: Szwajcarzy najlepsi w wyścigu drużynowym

Powodem wycofania się Thomasa i Froome'a ze startu jest zmęczenie sezonem - napisano w komunikacie. – Obaj są wypaleni, potrzebują odpoczynku – powiedział dyrektor sportowy Team Sky Scott Lancaster.

Początkowo obaj kolarze byli powołani do reprezentacji Wielkiej Brytanii, obok nich w ekipie znaleźli się także bliźniacy Adam i Simon Yates. Według brytyjskich mediów, zawodnicy Team Sky mieli rywalizować także indywidualnie na czas.

Trasa wyścigu podczas MŚ charakteryzuje się kilkoma trudnymi podjazdami, w walce o tytuł mają się liczyć zawodnicy dobrze radzący sobie w kolarskich wspinaczkach, jak Thomas i Froome, czterokrotny zwycięzca Tour de France.

W mistrzostwach świata (22 – 30 września) Brytyjczycy, podobnie jak Włosi, Belgowie czy Francuzi, mają osiem miejsc, Polacy zaś sześć. W ekipie biało-czerwonych znajdą się m.in. Michał Kwiatkowski, partner Thomasa i Froome'a z ekipy Sky, oraz Rafał Majka.

podobne informacje

Dookoła Walencji: Greg van Avermaet (CCC) wygrał trzeci etap

Nie żyje polski kolarz, olimpijczyk – Zbigniew Szczepkowski

Niedziela w TVP Sport. Skoki, tenis, short track, kolarstwo [transmisja, na żywo, gdzie oglądać]

Rafał Majka znów w czołówce wyścigu na Majorce. Wygrał Tim Wellens