Pierwsze akordy sezonu PHL. Rozgrywki ligowe zainaugurowała... kadra U-23

Oficjalną inaugurację sezonu 2018/19 Polskiej Hokej Ligi zaplanowano na 14 września. Przed pierwszą kolejką swoje mecze, uwzględniane w tabeli, rozgrywa jednak nowy twór ligowy – Kadra PZHL (do lat 23).
Hokeista Automatyki Gdańsk Josef Vitek i Olaf Bizacki z Kadry PZHL podczas meczu Ekstraligi (fot. PAP)

NHL: obrońca Vegas Golden Knights zawieszony za doping

Wtorkowy debiut w Toruniu był dla niej bolesnym zderzeniem z ligową rzeczywistością, bo Nesta rozgromiła młodych hokeistów aż 12:1 (2:0, 5:1, 5:0). Honorowego gola dla Kadry PZHL strzelił Jan Sołtys, a pierwszą bramkę w nowym sezonie PHL zdobył torunianin Marcin Wiśniewski.

Zdecydowanie bardziej wyrównany był środowy mecz Kadry PZHL w Gdańsku. W pierwszej tercji MH Automatyka zgodnie z oczekiwaniami szybko strzeliła dwa gole (Szczerbakow, Maly). Zapowiadało się łatwe zwycięstwo drużyny Marka Ziętary, tymczasem w drugiej tercji Kadra doprowadziła do remisu po dwóch bramkach Kamila Wałęgi. Na więcej gdańszczanie już nie pozwolili. Gole Szymona Marca i Krzysztofa Kantora dały im skromną wygraną 4:2.

Kolejne mecze Kadra PZHL rozegra w Sosnowcu (9.09), Katowicach (11.09) i Jastrzębiu (12.09).

W nowym sezonie Polska Hokej Liga składa się z dwunastu drużyn: GKS Tychy, Comarch Cracovii, JKH GKS Jastrzębie, Tauronu KH GKS Katowice, KS Unii Oświęcim, PGE Orlika Opole, TatrySki Podhala Nowy Targ, TMH Polonii Bytom, Zagłębia Sosnowiec, Nesty Toruń, MH Automatyki Gdańsk i Kadry PZHL U23. Mistrzowskiego tytułu broni GKS Tychy.