tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zaskakujący transfer. Dziewięciolatek w Arsenalu

W przeszłości Arsenal słynął z tego, że jest klubem, który z wyjątkową łatwością wynajduje talenty z całego świata. Choć w ostatnich latach marka Kanonierów pod tym względem podupadła, to w Londynie chcą wrócić do strategii kreowania piłkarskich gwiazd. Jedną z nich ma być młody zawodnik, jakiego skauci znaleźli w Afryce.
Unai Emery, Jayden Adetiba i zespół Arsenalu (fot. Getty Images/Twitter/jbatweeter1)

Wybierz skład Polaków na mecz Ligi Narodów z Włochami

W czwartek Arsenal podpisał kontrakt z zaledwie dziewięcioletnim Jaydenem Adetibą. Młody piłkarz został znaleziony przez pracowników Kanonierów w Republice Południowej Afryki, ale pochodzi z Nigerii. Ojciec zawodnika John pochwalił się transferem syna za pośrednictwem konta na Twitterze.

(fot. Twitter/@jbatweeter1)

"Ten mały człowiek dołączył do wielkiego klubu" – napisał dumny ojciec. Mały Jayden w przeszłości mieszkał już w Wielkiej Brytanii. Aklimatyzację ułatwi mu dodatkowo obecność starszego brata, który w przeszłości szkolił się w akademii piłkarskiej Blackburn Rovers, niedawno dołączył zaś do szkółki Ebbsfleet United (klub z Northfleet oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Londynu). Pomoże również miejsce urodzenia, ponieważ w Nigerii w odróżnieniu od większości państw w zachodniej Afryce urzędowo używa się nie języka francuskiego, ale angielskiego.

Chłopiec udzielił już pierwszego wywiadu po transferze. W rozmowie z "The Sun" pokazał, że dołączenie akurat do londyńskiego klubu nie było przypadkiem. – Dziękuję Bogu i rodzicom za wszystko. Jestem bardzo szczęśliwy. Niesamowite jest to, że zawsze byłem fanem Arsenalu. Będę ciężko pracować, aby dołączyć do pierwszego zespołu – stwierdził młody zawodnik.

"Złowione w sieci". Przestraszony Balotelli i najpiękniejsze gole

podobne informacje

Premier League: Arsenal – Chelsea. Maurizio Sarri wściekły na swoich piłkarzy

Arsenal – Chelsea 2:0. Gole Francuzów dały zwycięstwo

Anglicy stoczą bój o Jamesa. Dwa kluby zainteresowane

Wyciekły zarobki w Arsenalu. Zaskakująco wysokie pensje