tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Władimir Kliczko porównuje się do brata: nie kochałem boksu

Władimir Kliczko cieszy się sportową emeryturą i wspomina początki kariery pięściarskiej. Ukraiński mistrz wagi ciężkiej przyznał, że musiał włożyć wiele wysiłku, by dojść na szczyt. Wielkiego pożądania do rywalizacji nie odczuwał. – Zostałem zawodowym pięściarzem, ale nim się nie urodziłem. Nie kochałem boksu – powiedział "Doktor Stalowy Młot".
Władimir [L] i Witalij [P] Kliczko (fot. Getty)

KOSMICZNY TRENING JOSHUY

Kliczko stał się jedną z najważniejszych postaci królewskiej dywizji wagowej. W Atlancie sięgnął po złoty medal olimpijski, a następnie sięgnął zawodowych szczytów. Zgromadził pasy federacji IBF, IBO, WBA i WBO, pokonując po drodze wielu uznanych zawodników.

W kwietniu ubiegłego roku po spektakularnym widowisku na Wembley przegrał z Anthonym Joshuą i stracił szansę odzyskania pasów. Zdecydował się zakończyć karierę i na razie trzyma się tego postanowienia. Chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami, wspominając "trudną relację" ze sportem.

Nie kochałem boksu. Chciałem po prostu podróżować po świecie, a sport dał mi taką możliwość i był tylko instrumentem do osiągnięcia tego celu. Nie było namiętności, po prostu wykonywałem swoją pracę.

Zupełnie inaczej postrzega starszego brata, Witalija, który również był czempionem wśród zawodowców.

W życiu codziennym jestem kimś zupełnie innym niż w ringu. Przygotowując się do walki i wchodząc między liny, stajesz się mężczyzną z konkretnymi cechami charakteru, które pozwolą ci zwyciężyć. Zostałem zawodowym pięściarzem, ale nim się nie urodziłem. Mój brat to urodzony wojownik, od zawsze zajmował się różnymi sztukami walki. Witalij został stworzony do takiej rywalizacji, ja musiałem wypracować w sobie ducha walki – dodał.

42-latek niedawno w mediach społecznościowych zamieścił materiał wideo z treningu. Okazuje się, że weteran wciąż sparuje, co natychmiast wzbudziło dyskusje. Nie odniósł się jednak do tego, czy wróci jeszcze między liny.

Czy Władimir Kliczko powinien wrócić na ring?
Czy Władimir Kliczko powinien wrócić na ring?
  • 53.2%Tak
  • 46.8%Nie
Knockout Boxing Night 3 – mistrzowskie rozdanie

podobne informacje

Pilates u Joshuy, treningi z Ugonohem. Górski impuls Izu

Groźby "Łajdaka" i sensacyjny powrót Kliczki? "Byłaby demolka"

Niespodziewany zwrot akcji. Nowy rywal dla Joshuy?

Niedoceniany Adam Kownacki poluje na Deontaya Wildera