tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Adam Kownacki po pokonaniu Charlesa Martina: jeszcze Polska nie zginęła!

– Myślałem, że bije dużo mocniej. Odczułem jeden czy dwa ciosy – przyznał po pokonaniu byłego mistrza świata wagi ciężkiej Charlesa Martina Adam Kownacki. – Dzisiaj trzeba odpocząć, się bawić i celebrować zwycięstwo – cieszył się Polak.
Adam Kownacki (Fot. Getty)

Walka o pas mistrza WBO... na remis

Kownacki w walkę wszedł mocno, ale z czasem zaczął mieć problemy z kondycją. – Trochę byłem przemęczony, może odbyłem przed walką za dużo sparingów. Trzy razy po dziesięć-dwanaście rund – opowiadał tuż po walce w rozmowie z bokser.org.

Wie, w jaki sposób poprawić kondycję. – Chciałbym doprowadzić do tego, że w następnych walkach będę ważył 245 funtów (ok. 111 kg –red.), a nie 260 (ok. 118 kg). Te 15 robi różnicę, lepiej bym się poruszał – uważa.

Nie chciał zrzucać zmęczenia na kłopoty zdrowotne i dopiero mocno pociągnięty za język przyznał, że nie wszystko funkcjonowało w stu procentach dobrze. – Mam problem z barkiem, ale zawsze są jakieś małe urazy, kontuzje. Tydzień temu byłem chory, miałem gorączkę i rozwolnienie – wspominał.

– Martin nie pękł, choć wielu to przewidywało. Jak by nie było, to jest były mistrz świata. Każdy wie, że przed walką z Anthonym Joshuą pił, imprezował i miał po 3-4 kobiety. Teraz to był zupełnie inny Martin, ale zdałem egzamin – podkreślił Polak.

Pokonanie byłego mistrza świata federacji IBF nie jest szczytem jego ambicji. – Jest wygrana, ale nie ma co spoczywać na laurach tylko trzeba dalej budować, bo chcę być wyżej w rankingach. Ale dzisiaj trzeba odpocząć, się bawić i celebrować zwycięstwo – cieszył się.

Na koniec podkreślił, jak bardzo ważne jest dla niego sprawianie radości rodakom i bycie Polakiem. – Noszę biało-czerwone barwy, jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy! – zakrzyknął.

Sportowy weekend w TVP Sport

podobne informacje

Adam Kownacki wraca na ring. Dwumetrowy rywal Polaka

Kownacki chce mistrzów. "Joshua lub Wilder? Nie ma różnicy!"

Kownacki: Szpilka był przystawką

Krok do El Dorado. Polak chce strącić "Księcia" z szachownicy