tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Czajkowski: zawody odwołane. Klimow nie uciekł Stochowi

Prawie trzy i pół godziny po planowanym rozpoczęciu zawody Letniego Grand Prix w Czajkowskim zostały odwołane. Faworyt gospodarzy, Jewgienij Klimow, nie zdołał zatem powiększyć przewagi w klasyfikacji generalnej nad nieobecnym w Rosji Kamilem Stochem.
Kamil Stoch (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Stoch już trenuje, rywal punktuje, a Biegun dołuje...

Aura w Kraju Permskim w niedzielę była bardzo złośliwa. Udało się przeprowadzić jedynie jednoseryjny konkurs kobiet. Rywalizacja mężczyzn, mimo wielkiego uporu organizatorów, nie mogła się odbyć. Wiatr był zwyczajnie zbyt silny. Start zawodów przekładano kilka razy. W końcu zmagania ruszyły o 14:00 czasu polskiego, ale przez 90 minut skoki oddało pięciu zawodników...

Tym samym przewagi w klasyfikacji generalnej nie powiększył Klimow. Były kombinator norweski skoczył kapitalnie w sobotnich zawodach mikstów i ustanowił rekord Śnieżynki – 146 metrów. W niedzielę musiał jednak opuszczać obiekt z niedosytem. W klasyfikacji generalnej ma 65 punktów więcej od Stocha, a do końca cyklu pozostały cztery konkursy.

Kolejnym przystankiem Letniego Grand Prix będzie rumuński Rasnov (22-23 września). Tam odbędą się dwa konkursy indywidualne. Na razie nie wiadomo, czy Stefan Horngacher wyśle tam kadrę A. Igielitowy cykl elity zakończą zawody w Hinzenbach (30 września) i Klingenthal (2 października).

Nadzieja dla młodych skoczków. Obiekty w Zakopanem będą odnowione

podobne informacje

Zwiedzają Seefeld, dbają o sprzęt. Skoczkowie nie tracą czasu

"Rycerze lata". Jak radzili sobie w Pucharze Świata?

Walka o podium na koniec cyklu LGP w Klingenthal

Stoch cudem w konkursie. Rekord skoczni Niemca