tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koszmar w finale. MKS Perła Lublin bezradna w walce o Ligę Mistrzyń

Szczypiornistki MKS Perły Lublin nie wystąpią w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. W finale turnieju kwalifikacyjnego przegrały przed własną publicznością z SG BBM Bietigheim Karoliny Kudłacz-Gloc 19:34 (11:20). Mistrzynie Polski udział w europejskich rozgrywkach będą kontynuowały od trzeciej rundy Pucharu EHF.
Kinga Achruk (L) i Kim Naidziniavicius (P) (fot. PAP)

Pomimo efektownej wygranej w sobotnim półfinale z Jomi Salerno (28:17) lublinianki nie były faworytkami niedzielnego finału. W meczu o być, albo nie być w fazie grupowej Ligi Mistrzów musiały bowiem zmierzyć się z bardzo silnym SG BBM Bietigheim.

W niemieckim zespole, poza Kudłacz-Gloc, występują reprezentantki Niemiec, Holandii, Szwecji i Danii – między innymi Anna Loerper, Laura van der Heijden, Maura Visser, Angela Malestein czy Daniela Gustin.

Mimo wszystko wysoka porażka chwały mistrzyniom Polski nie przynosi. Gospodynie grały wolno i koszmarnie nieskutecznie w ataku. Zupełnie nie radziły sobie też w defensywie. Do przerwy traciły do rywalek już dziewięć bramek (11:20).

W drugiej połowie niemiecka ekipa jeszcze powiększyła przewagę i w pełni zasłużenie awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W niej zmierzą się z CSM Bukareszt, Vipers Kristiansand i FTC-Rail Cargo Hungaria.

Turniej kwalifikacyjny do LM, finał:

MKS Perła Lublin – SG BBM Bietigheim 19:34 (11:20)
MKS Perła: Gawlik, Januchta – Rosiak 4, Achruk 4, Szarawaga 2, Stasiak 2, Nocuń 1, Łabuda 1, Moldrup 1, Kowalska 1, Królikowska 1, Urtnowska 1, Matuszczyk 1, Nestsiaruk, Gęga.
SG BBM: Eckerle, Salamakha – Visser 8, Malestein 4, Loerper 3, Van Der Heijden 3, Schulze 3, Gustin 3, Naidziniavicius 2, Rozemalen 2, Lauenroth 2, Woller 1, Braun 1, Ivancok 1, Kudłacz-Gloc.