Lechia – Karpaty 0:1 w meczu towarzyskim. 9 tysięcy widzów

Piłkarze Lechii przegrali w Gdańsku w sparingowym meczu 0:1 (0:1) z ósmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy Karpatami Lwów. W zespole gospodarzy zabrakło jednak wielu podstawowych zawodników. To spotkanie obejrzało 9437 widzów.
Pogoń – Lechia 2:3 (Fot. PAP/Marcin Bielecki)

Lustereczko, powiedz przecie… Koledzy zadrwili z Cristiano Ronaldo

Zwycięską bramkę goście zdobyli w 23. minucie po faulu Mateusza Lewandowskiego i strzale z rzutu karnego Portugalczyka Cristiana Ponde.

Zgodnie z zapowiedzią trener lidera polskiej ekstraklasy Piotr Stokowiec dał w tym spotkaniu odpocząć większości swoim czołowym piłkarzom. Z podstawowej "11" z ostatniej wygranej 2:0 ligowej konfrontacji z Koroną Kielce sparing z Karpatami rozpoczął tylko kanadyjski środkowy obrońca Steven Vitoria.

W wyjściowym składzie znaleźli się także 18-letni Indonezyjczyk Egy Maulana Vikri, Artur Sobiech, wracający po odniesionej w lutym kontuzji kolana Rafał Wolski oraz odbywający karę trzymiesięcznej dyskwalifikacji za otrzymaną w pierwszym meczu z Jagiellonią w Białymstoku czerwoną kartkę Sławomir Peszko. Między słupkami zamiast Dusana Kuciaka stanął Zlatan Alomerović.

W drugiej połowie na boisku pojawiło się kilku zawodników grających na co dzień w czwartoligowych rezerwach Lechii.

W najbliższej kolejce w meczu na szczycie ekstraklasy gdańszczanie zmierzą się w sobotę w Krakowie z drugą w tabeli Wisłą.