4. runda
Centre Court
Japonia

Hiroszima: Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie

Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA w Hiroszimie. Przegrała 5:7, 3:6 z najwyżej rozstawioną zawodniczką turnieju – Chinką Shuai Zhang. Wcześniej swój mecz wygrała inna z Polek – Magda Linette, która pokonała Johannę Larsson 6:4, 6:1.
Magdalena Fręch (fot. Getty Images)

US Open: fortuna dla zwycięzcy

Spotkanie trwało półtorej godziny, ale wyrównane było jedynie w pierwszym secie. Fręch po czterech gemach miała przewagę przełamania, ale w kolejnej partii Chinka odrobiła straty. Zapowiadało się, że set zakończy się tie-breakiem, ale nieoczekiwanie Polka gładko straciła swoje podanie na 5:6, a chwilę później do zera przegrała gema przy serwisie Chinki.

Fręch dawała upust emocjom na korcie, wykonując niepotrzebne gesty niezadowolenia. W przerwie trener Polki zwracał jej uwagę, aby bardziej skoncentrowała się na swojej grze, ale to nie przyniosło efektów w postaci zwycięstwa.

Drugi set był krótszy od pierwszego. Fręch została przełamana już w pierwszym gemie i po kilkunastu minutach przegrywała już 1:4. Nadzieję na odrobienie strat dała szósta partia, gdy Chinka nie wykorzystała swojego serwisu, ale podobny problem miała także Polka. Ostatecznie po pięciu z rzędu przełamaniach rozstawiona z "jedynką" Zhang wygrała 6:3.

W kolejnej rundzie zmierzy się z Japonką Nao Hibino, która nieoczekiwanie wygrała 6:4, 6:4 z Eugenie Bouchard. Z Magdą Linette potencjalnie może spotkać się w półfinale turnieju. Polka w drugiej rundzie zagra ze Słowenką Tamarą Zidansek.

Hiroszima. Linette – Larsson: fantastyczny smecz Polki
Hiroszima: jak to zmieściła? Piękne minięcie Magdy Linette
Hiroszima. Linette – Larsson: co za skrót!