0
3:0
24'Saul Niguez
33'Marco Asensio
35'Lovre Kalinic (sam.)
49'Rodrigo
57'Sergio Ramos
70'Isco

Liga Narodów: Hiszpania zdemolowała Chorwację

Jeszcze w lipcu Chorwaci byli drugim zespołem narodowym na świecie. We wrześniu ze srebrnego medalu pozostało już tylko wspomnienie. Drużyna Zlatko Dalicia została upokorzona przez Hiszpanię w meczu grupy 4 dywizji I Ligi Narodów w Elche, przegrywając 0:6 (0:3).
Marco Asensio (fot. PAP/EPA)

Wieteska wyręczył atak. Polska młodzież zwycięska

Warto wiedzieć
Spotkanie z Hiszpanią było jubileuszowym dla Ivana Rakiticia. Chorwacki pomocnik rozegrał bowiem setny mecz w kadrze, na pewno nie będzie go jednak wspominać najlepiej. Zdecydowanie lepsze spotkania zaliczał podczas zakończonego w lipcu mundialu w Rosji.

Bohater meczu: Marco Asensio
Młody zawodnik Realu Madryt grał w innej lidze niż reszta piłkarzy na boisku. Był skuteczny w dryblingu, świetnie podawał i strzelał. Wszystko to oddaje statystyka – miał udział przy pięciu z sześciu strzelonych przez Hiszpanów goli. A trzeba pamiętać, że grał nie tylko skutecznie, ale i pięknie.

Antybohater meczu: Lovre Kalinić
Niemal wszystkie strzały Hiszpanów, które były celne, trafiały do siatki. Nie potrafił w żaden sposób nawiązać do Danijela Subasicia, a kibice Hrvatskiej szybko zatęsknili za weteranem, który zakończył karierę po mundialu.

Sergio Ramos (fot. Getty Images) Jak padły bramki?
1:0 (24’) – Na początku meczu to Chorwaci mieli przewagę, ale pierwszego gola strzelili Hiszpanie. Drużyna Luisa Enrique przeprowadziła szybką akcję – piłka trafiła na prawe skrzydło do Daniego Carvajala, ten znakomicie wrzucił piłkę zewnętrzną częścią stopy, a Saul Niguez precyzyjnie uderzył głową i pokonał Kalinicia.
2:0 (33’) – Asensio stworzył sobie miejsce do strzału daleko poza polem karnym i mocno kopnął na bramkę Chorwatów. Młody Hiszpan zauważył, że Kalinić był źle ustawiony i wykorzystał to. Piękny gol Hiszpana.
3:0 (35’) – ponownie pokazał się Asensio. Hiszpan zszedł do środka, kopnął na bramkę, a piłka odbiła się od poprzeczki… i od pleców Kalinicia. Bramka samobójcza Chorwata.
4:0 (49’) – Rodrigo Moreno dostał znakomite prostopadłe podanie na wolne pole od Asensio, wybiegł sam na sam z Kaliniciem i pewnym strzałem z prawej, gorszej dla niego nogi, pokonał Chorwata.
5:0 (57’) – znakomicie wykonał rzut rożny Asensio. Piłka odchodziła od bramki Chorwatów, dobiegł do niej Sergio Ramos i precyzyjnym uderzeniem zaliczył kolejne trafienie dla Hiszpanów.
6:0 (70’) – Isco jednym przyjęciem piłki zmylił dwóch Chorwatów w polu karnym, potem nie zwlekał i od razu mocno kopnął na bramkę – celnie. Kolejny raz nie popisał się Kalinić, znowu asystował Asensio.

A jak paść mogły?
6’ – Ivan Rakitić mocno uderzył zza pola karnego, ale piłka minęła boczny słupek bramki Hiszpanów.
14’ – znakomitą okazję miał Ivan Santini. Na prawej flance dobrze znalazł się Sime Vrsaljko, który odegrał do napastnika, ale temu nie udało się pokonać Davida De Gei… zabrakło precyzji, bo piłka nie zmierzała nawet do bramki.
17’ – Ivan Perisic dostał podanie w pole karne, przyjął sobie piłkę i kopnął w stronę bramki, ale strzał zdołał zablokować Dani Carvajal.
77 – Rodrigo obrócił się z piłką za polem karnym i pokusił się o efektowne uderzenie. Zabrakło szczęścia, bo futbolówka minęła słupek.
87' – Isco dostał podanie w pole karne i mógł strzelać zupełnie nie kryty. Tym razem Kalinić zdołał obronić... Być może dlatego, że piłka zmierzała prosto w niego.

Eden Hazard (fot. EPA) Na innych arenach dywizji I
We wtorek grano również mecz Islandii i Belgii. Czerwone Diabły poradziły sobie na wyjeździe z rywalami i wygrały pewnie, choć nieefektownie, 3:0. Bohaterem spotkania był strzelec dwóch goli Romelu Lukaku, ale pierwszą bramkę zdobył Eden Hazard po rzucie karnym.

Mecz towarzyski: Polska – Irlandia 1:1 (skrót meczu)
GOL! Polska – Irlandia 1:1: bramka Mateusza Klicha
GOL! Polska – Irlandia 0:1: Polacy ośmieszeni! Bramka Aidena O'Briena