tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polska – Irlandia: irlandzkie media zdziwione. "Polska nie tryskała przesadną energią"

Choć ich reprezentacji zwycięstwo z Polską wymknęło się z rąk w ostatnich minutach, irlandzkie media są zadowolone z postawy zespołu. "Gol Mateusza Klicha był gorzkim końcem meczu, ale drużyna Martina O'Neilla na nocnej zmianie pracowała dobrze" – chwali "The Irish Sun".
Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak (Fot. Getty)

Tylko dwa "plusiki". Bardzo słabe oceny Polaków

"Wyglądało na to, że odniesiemy pierwsze towarzyskie zwycięstwo na wyjeździe od nieprawdopodobnego 4:0 z Danią" – czytamy w "The Irish Sun". "Gol Andy'ego O'Briena był nagrodą za naszą większą ambicję".

Tabloid zwraca uwagę na różnicę klas piłkarzy obu zawodników. "Polska także zrobiła zmiany w składzie w stosunku do poprzedniego meczu, tyle że ma graczy zupełnie innego kalibru" – zauważa i wymienia Krzysztofa Piątka oraz Arkadiusza Milika, który "w pierwszej połowie stanowił największe zagrożenie".

Podobnie uważa "Irish Independent". "Polska wystawiła silny zespół, pomimo wielu zmian w wyjściowym składzie. Nie tryskała jednak przesadną energią" – stwierdza.

Mecz towarzyski: Polska – Irlandia 1:1 (skrót meczu)

"The Irish Times" przede wszystkim obawia się o zdrowie Seamusa Colemana. Martin O'Neill potwierdził po meczu, że kapitan jego zespołu ma przewlekłe złamanie kości śródstopia i jego gra w październikowych spotkaniach Ligi Narodów z Danią i Walią stoi pod dużym znakiem zapytania.

Nasz bramkarz nie musiał robić zbyt wiele

Gazeta zwraca także uwagę na nieskuteczność biało-czerwonych. "Darren Randolph nie musiał robić zbyt wiele aż do ostatnich minut, gdy Polska mocno podkręciła tempo" – czytamy. Dziennik dziwi się też, dlaczego w końcówce Jerzy Brzęczek nie wpuścił swojej największej gwiazdy. "Sytuacja wydawała się być doskonale skrojona pod Roberta Lewandowskiego" – napisano.

Co ciekawe, irlandzie media zgodnie uważają, że frekwencja 25455 kibiców na stadionie we Wrocławiu to bardzo dobry wynik. Taką liczbę widzów na niemal 43-tysięcznym obiekcie nazywają wręcz "tłumem".

Polska – Irlandia. Zbigniew Boniek: niektórzy zawodnicy chodzili po boisku...
Polska – Irlandia. Mateusz Klich: oby więcej takich akcji, jak z Arkiem Milikiem
Rozchwytywany przez kibiców. Mateusz Klich nową gwiazdą repezentacji?

podobne informacje

Maciej Szczęsny po Polska – Irlandia: współpraca na lewej stronie – jedna wielka katastrofa

Wnioski po kadrze: zdejmujemy różowe okulary i czekamy z niepokojem

Taras Romanczuk opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. "Doznał urazu kręgosłupa"

Polska pokonała Irlandię. Jedziemy na Euro 2016!