tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wnioski po kadrze: zdejmujemy różowe okulary i czekamy z niepokojem

Włosi i Irlandia dały nam czas na, cytując klasyka, wyciągnięcie wniosków oraz analizę zarówno gry w ofensywie, jak i defensywie. Może i brzmi to jak ponury żart, ale powodów do optymizmu mamy naprawdę niewiele.
Kamil Glik (Fot. Getty)

Irlandczycy zdziwieni. "Polska nie tryskała przesadną energią"

To nie nasz problem

Włosi są w kryzysie, ale to nie nasz problem. Nic bardziej mylnego. Drużyna, która nie przez przypadek nie zagrała na mundialu, zdominowała nas kompletnie w drugiej połowie meczu w Bolonii. Remis z "byłymi mistrzami świata" na wyjeździe może i brzmi dumnie. Tyle że Squadra Azurra ma tyle wspólnego z zespołem sprzed dwunastu lat, co Mario Balotelli z Robertem Lewandowskim.

Niski pressing

To co uprawialiśmy w meczu z Irlandią do złudzenia przypominało osławiony mecz z Japonią na mundialu w Rosji. Prób odebrania piłki "drwalom" było tyle co konkretów w konferencjach Adama Nawałki. Może uznajmy wreszcie, że jesteśmy mistrzami niskiego pressingu i zacznijmy testować nieco inne elementy gry? Szczególnie w meczach u siebie z tak "kreatywnymi" rywalami jak Irlandia.

Liga Narodów: Włochy – Polska 1:1 (skrót meczu)

Odwróceni

Czy system z "odwróconymi" skrzydłowymi ma sens? Przez dwa mecze Jakub Błaszczykowski i Rafał Kurzawa nie zdołali zejść do środka i oddać groźnego strzału na bramkę rywali. Dochodzących piłek lecących w światło bramki też nie było. Rajdów skrzydłem – również. Lepiej się nie zastanawiać, co więc w takim razie było...

Zagubieni

Istnieje obawa, czy Marcin Kamiński i Karol Linetty na pewno znajdą drogę do domu.

Obrońca specjalnej troski

Okazało się, że Arkadiusz Reca musiał mieć przydzielonego opiekuna w osobie Jakuba Błaszczykowskiego w obu meczach. Czy dzięki temu dowiedzieliśmy się, czy daje sobie radę jako obrońca na poziomie reprezentacyjnym? Nie bardzo. Za to wiemy, że im rzadziej "Kuba" wraca w pobliże pola karnego, tym lepiej.

Koniec wymówek

Piotr Zieliński odciął w Bolonii gałąź, na której siedzieli jego obrońcy. Zagrał tak dobrze na "dziesiątce", że nie będzie już tłumaczenia o niewłaściwym ustawieniu. On umie grać w piłkę i poradzi sobie wszędzie – jeśli głowa pozwoli.

Mecz towarzyski: Polska – Irlandia 1:1 (skrót meczu)

Lewandowski głębiej i głębiej

Mecz z Włochami był kolejnym bardzo dobrym w wykonaniu kapitana kadry. Walczył, rozgrywał, asystował. Było go pełno wszędzie, tylko nie w polu karnym rywali. A tam przecież będzie potrzebny najbardziej.

Coś pozytywnego

Łukasz Fabiański i Jan Bednarek mogą wracać z kadry z uśmiechem na twarzy. Bramkarz pokazał, że "detalem", którym wygrywa z rywalem, jest gra nogami. Obrońca Southampton w ogóle na tę chwilę nie ma z kim rywalizować o miejsce w kadrze. A i swoją grą dał trochę czasu selekcjonerowi na znalezienie rezerwowego.

Gramy u siebie?

Pan w trzecim rzędzie ziewnął, ktoś chrupał popcorn, inni robili sobie selfie. Mit o gorących polskich trybunach na meczach kadry, runął już dawno. Zorganizowany doping nie istnieje w spotkaniach u siebie. Niby nie ma rac, kar czy przekleństw, a kibice oglądają spektakl jak w teatrze. Gorzej gdy aktorzy grają marnie, jak we Wrocławiu.

Polska – Irlandia. Mateusz Klich: oby więcej takich akcji, jak z Arkiem Milikiem
Rozchwytywany przez kibiców. Mateusz Klich nową gwiazdą repezentacji?
Polska – Irlandia. Zbigniew Boniek: niektórzy zawodnicy chodzili po boisku...
Co dalej z Błaszczykowskim? "Najbliższe pół roku będzie decydujące"

podobne informacje

Flavio Paixao: w Polsce brakuje dobrych trenerów

Wojciech Szczęsny: to nie jest prawdziwe oblicze tej reprezentacji

Tak Polacy awansowali na EURO 2008. Minęło już 11 lat

Gorzkie komentarze po słabym meczu Polaków z Czechami