Mistrzostwa świata w siatkówce: zwycięstwa USA, Brazylii i Rosji

Wszyscy faworyci siatkarskich mistrzostw świata odnieśli zwycięstwa w środowych spotkaniach. Najbliżej porażki byli Amerykanie, którzy po emocjonującym meczu pokonali Serbów 3:2.
Aaron Russell (fot. Getty)

Polska wygrała z Kubą. "Mogliśmy zagrać lepiej"

Mistrzostwa w bardzo dobrym stylu zainaugurowali Francuzi, którzy w pierwszym spotkaniu grupy B zmierzyli się z Chińczykami. Zespół z Azji nie miał wiele do powiedzenia w starciu z mistrzami Europy sprzed trzech lat i przegrał gładko, 0:3 (20:25, 21:25, 17:25). Od pierwszych minut w ekipie Trójkolorowych zagrał Earvin Ngapeth, który przed mistrzostwami doznał kontuzji mięśni brzucha.

Zwycięstwa bez straty seta odnieśli też pozostali faworyci mistrzostw. Brazylijczycy po przeciętnym spotkaniu wygrali z Egiptem, a Rosjanie pokonali Australię.

Sporo emocji dostarczyło natomiast spotkanie USA z Serbią. Zespół Nikoli Grbicia w znakomitym stylu wygrał pierwszego seta (25:15), ale chwilę później musiał pogodzić się z równie wysoką porażką (14:25). W kolejnych partiach gra się wyrównała i o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi – 15:10 – okazali się Amerykanie, brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro