tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wioślarze ruszają po medale. Transmisje mistrzostw świata w TVP

Po sukcesach w ostatnich mistrzostwach Europy, polscy wioślarze celują w medale mistrzostw świata. W Bułgarii biało-czerwone barwy reprezentować będzie dwanaście osad. – Mamy sześć załóg na naprawdę wysokim poziomie. Dwa-cztery miejsca na podium to wynik na miarę naszych możliwości – stwierdził dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Bogdan Gryczuk. Transmisje od czwartku w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Agnieszka Kobus (fot. Getty)

Organizatorzy igrzysk w Tokio podali datę zapalenia ognia olimpijskiego

Przed miesiącem w Glasgow Polacy czterokrotnie stanęli na podium mistrzostw Europy. Złoty medal wywalczyła czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann. To właśnie ta osada ma największe szanse na medal w Płowdiw, zwłaszcza, że w tym roku dwukrotnie stawała na podium Pucharu Świata,

W rywalizacji o czołowe lokaty liczyć powinny się także wicemistrzynie Europy w dwójce podwójnej wagi lekkiej, Weronika Deresz i Joanna Dorociak oraz brązowi medaliści ME w Glasgow – kobieca czwórka bez sterniczki i męska czwórka podwójna.

– Mamy sześć załóg klasowych załóg i reprezentacja – jako całość – stoi na wysokim poziomie. 2-4 medale to wynik na miarę naszych możliwości. Na mistrzostwach Europy zdobyliśmy cztery medale, ale w paru przypadkach byliśmy też bardzo blisko podium – stwierdził Gryczuk, cytowany na stronie PZTW.

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Sarasocie biało-czerwoni wywalczyli trzy tytuły wicemistrzowskie. W tym roku rywalizacja powinna być trudniejsza, bo na starcie stanie ponad 900 zawodników z 62 krajów.

– To połowa cyklu olimpijskiego, a Bułgaria – co tu dużo mówić – nie należy do najdroższych miejsc. Każdy będzie chciał się sprawdzić z najlepszymi. Dużo zgłoszeń trochę komplikuje system eliminacji – można wcześniej trafić na trudniejszych rywali i trzeba będzie bardzo uważać – zauważył Gryczuk.

Plan transmisji:
Czwartek, 13 września:
– 9:40 – półfinały – TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna
Piątek, 14 września:
– 8:30 – półfinały – TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna
– 11:00 – finały – TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna
Sobota, 15 września:
– 10:00 – finały – TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna
Niedziela, 16 września:
– 10:30 – finały – TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

Złota osada! Kobieca czwórka najlepsza w Europie
Złote medale i Mazurek Dąbrowskiego. Dekoracja polskiej czwórki
Panowie nie gorsi od pań. Trzeci medal dla Polski
Wioślarstwo, PŚ w Belgradzie: Polacy ze złotym medalem!

podobne informacje

Były kolarz nie będzie wiosłować w Tokio. Anglik zrezygnował

Agnieszka Kobus-Zawojska: pływamy lepiej, gdy mamy nóż na gardle

Wioślarskie MŚ: złoto dla czwórki podwójnej

MŚ w wioślarstwie: brąz Jolanty Majki w wyścigu jedynek