tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

WTA Hiroszima: do trzech razy sztuka? Trudna rywalka na drodze Linette. Transmisja w TVP Sport

Magdalena Linette (WTA 68) w czwartek zagra w 2. rundzie WTA Japan Women's Open w Hiroszimie. Przed Polką niezwykle trudne zadanie, gdyż spotka się z rywalką, która w tym roku ograła ją dwukrotnie. Transmisja spotkania Linette w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej od godziny 8:05.
Magda Linette (fot. Getty)

US Open: wściekła Serena Williams bohaterką karykatury. Pojawiły się oskarżenia o rasizm

Rozstawiona z numerem ósmym w turnieju Magda Linette spotka się ze Słowenką Tamarą Zidansek, która znajduje się na 75. miejscu w rankingu WTA – zaledwie o siedem pozycji niżej niż Polka.

Zidansek powoli przestawia się z zawodów rangi ITF na dużo poważniejsze imprezy z cyklu WTA. W tym sezonie wygrała trzy turnieje ITF – każdy o puli nagród 25 tys. dolarów. Jeden z nich odbywał się w brazylijskiej Kurytybie, a dwa we włoskiej Puli (Santa Margherita Di Pula 4 i 5). Wygrała też challenger w chorwackim Bol (pula nagród – 115 tys. dolarów), gdzie w finale poradziła sobie właśnie z Magdą Linette 6:1, 6:3. Było to drugie spotkanie tych dwóch tenisistek. Wcześniej Zidansek ograła Polkę 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie tegorocznego turnieju w marokańskim Rabacie (pula nagród 226 tys. dolarów).

Słowenka w zawodach rangi WTA International najdalej w tym sezonie doszła w Moskwie (pula nagród 626 tys. dolarów), gdzie odpadła dopiero w półfinale. Po drodze pokonała m.in. rozstawioną z numerem drugim faworytkę gospodarzy Darię Kasatkinę. Widać, że młoda tenisistka bardzo szybko się rozwija i jest w tej chwili w szczytowej formie.

Linette w tym sezonie najdalej dochodziła do półfinału turnieju w chińskim Nanchang (nie licząc wspomnianego finału w WTA challengerze w Bol). Warto też dodać, że na początku sierpnia ograła na turnieju w Waszyngtonie Japonkę Naomi Osakę (WTA 7), która właśnie wygrała wielkoszlemowy US Open.

Magdalena Linette
Wiek: 26
Miejsce w rankingu WTA: 68
Najwyższe miejsce w rankingu WTA: 55
Wygrane turnieje WTA: 0
Zarobki w karierze: 1 692 212 dolarów

Tamara Zidansek
Wiek: 20
Miejsce w rankingu WTA: 75
Najwyższe miejsce w rankingu WTA: 74
Wygrane turnieje WTA: 0
Zarobki w karierze: 295 546 dolarów

Pokaz siły Linette w Hiroszimie? "Azjatyckie turnieje służą Magdzie"

podobne informacje

Jeszcze nie teraz. Linette przegrała z Wang w Hiroszimie

Hiroszima: Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie

WTA Hiroszima: Polki trafiły na trudne rywalki. Mecze Linette i Fręch w TVP Sport