tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mecz Barcelony w USA zagrożony. Mocna opozycja w Hiszpanii

Jeszcze niedawno wszystko wskazywało, że w obecnym sezonie jedno ze spotkań w Primera Division zostanie rozegrane w Stanach Zjednoczonych. Optowały za tym kluby, szef ligi i Amerykanie. Teraz okazało się jednak, że wcale tak być nie musi – pojawiła się mocna opozycja, które chce sparaliżować plany Barcelony i Girony.
Lionel Messi (fot. Getty Images)

Chorwackie media: bolesne przebudzenie reprezentacji

Spotkanie La Ligi w USA miało się odbyć 26 stycznia 2019 roku. Zespołami, którym przyszłoby rywalizować o punkty na stadionie w Miami, były FC Barcelona i Girona. Decyzję zatwierdził szef ligi Javier Tebas, ale w środę w Madrycie sprawę przedyskutowały wyższe autorytety w sporcie...

O meczu za Atlantykiem dyskutowali premier Hiszpanii Pedro Sanchez, przewodniczący FIFA Gianni Infantino i szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luis Rubiales. Wszyscy panowie są zgodni w sprawie i uważają, że spotkanie powinno zostać rozegrane w Europie.

Działacze zamierzają wykonać kroki w tej sprawie. Każdy stosuje jednak inną argumentację. Rząd uważa, że przeprowadzenie meczu najważniejszych rozgrywek Hiszpanii za jej granicami może zaszkodzić wizerunkowi kraju. Zdaniem federacji z kolei sprawiłoby to, że osłabiłoby rangę rozgrywek. Zaś według FIFA futbol to coś więcej niż zwykły biznes, a tak odebrano ideę gry za Atlantykiem.

Mistrz świata w sądzie. Lloris skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

podobne informacje

FC Barcelona chce grać w USA. "Trzy mecze w sezonie"

Tatuaże za gole. Vinicius pilnowany przez ojca

Real – Deportivo Alaves 3:0. Królewscy zbliżyli się do Barcelony

Betis – Atletico 1:0. Druga porażka w sezonie piłkarzy Simeone