tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ siatkarzy: Polska – Kuba. "Mogliśmy grać trochę lepiej"

Polscy siatkarze rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach świata od zwycięstwa nad Kubą 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14). – Wygraliśmy 3:1, ale mogliśmy grać trochę lepiej. Powinniśmy cały czas walczyć z taką agresją, jak w pierwszym secie, bo byliśmy bardzo zmotywowani – powiedział TVP Sport kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak. Transmisje MŚ na otwartych antenach TVP, stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
Siatkarze reprezentacji Polski (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Mistrzostwa świata siatkarzy: Polska – Kuba 3:1 w pierwszym meczu grupy D

Bartosz Kurek:

Zespół Kuby zagrał całe spotkanie bardzo dobrze na zagrywce i sprawiał nam ogromne problemy, a my naszą zagrywką z wyskoku nie wyrządzaliśmy aż tak dużej krzywdy. Oddając cały szacunek Kubie – myślę, że porażka w trzecim secie to troszkę spadek jakości naszej gry.

Powinniśmy przemyśleć to spotkanie. Chwilę poświęcić na to, jak graliśmy i co można poprawić tak na szybko, a od jutra zaczniemy "akcję Portoryko".

Polska – Kuba. Bartosz Kurek: przegrany set z Kubą to nasza chwila słabości

Michał Kubiak:

Dziękujemy przede wszystkim kibicom, że tak licznie nas dopingowali i przyszli dzisiaj do hali.

Na pewno popełniliśmy za dużo błędów. Oni zaczęli dobrze zagrywać i tak to wyglądało. Moim zdaniem mecz powinien wyglądać tak, jak czwarty set. Niestety. Wygraliśmy 3:1, ale mogliśmy grać trochę lepiej. Powinniśmy cały czas walczyć z taką agresją, jak w pierwszym secie, bo byliśmy bardzo zmotywowani.

Polska – Kuba. Michał Kubiak: w pewnym momencie zabrakło nam koncentracji

Jakub Kochanowski:

Jeśli chodzi o nerwy to w sumie ich nie było. Czuliśmy, że Kubańczycy napierają i w samym trzecim secie bodajże osiem asów serwisowych nam wpadło. Bardzo ciężko się gra, jak przeciwnicy tak zagrywają, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że jeżeli to przeczekamy – to wrócimy do naszej gry. Tak też się stało w czwartym secie i już była pełna kontrola.

Polska – Kuba. Jakub Kochanowski: blok na kosmicznym poziomie? To było naszym celem

Artur Szalpuk

Trzeci set to był spadek naszej koncentracji, masa naszych błędów. A gdy się ich popełnia tak dużo nie da się wygrać. Szkoda tego seta, ale są trzy punkty i to jest najważniejsze.

Nie wiem czy był to duży spadek koncentracji. Na gorąco ciężko to stwierdzić. Jednego jestem pewien, że coś takiego nie powinno nam się przytrafić. Może to będzie takie przetarcie, które pokaże nam, że musimy grać przez cały mecz bardzo równo i bardzo dobrze.

Polska – Kuba. Artur Szalpuk: takie chwile słabości nie powinny nam się zdarzać!

Fabian Drzyzga

Pierwszy mecz turnieju zawsze jest delikatnie nerwowy. Tym bardziej z drużyną, która jest trochę nieznana dla świata. Mają chłopaki super warunki, dużo ryzykują, mają też chaotyczną grę i po prostu tego seta przegraliśmy, bo chłopaki trafili zagrywką, obronili kilka piłek. My 2-3 akcje mieliśmy trochę gorsze, ale patrzymy pozytywnie na to jak reagowaliśmy na tym spotkaniu.

Polska – Kuba. Fabian Drzyzga: czuliśmy się prawie jak w Polsce

Po pierwszej kolejce Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie D, z takim samym dorobkiem punktowym co Bułgarzy i Irańczycy. W czwartek biało-czerwoni zmierzą z Portoryko (transmisja od 15:20 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 15:35 w TVP1). W drugim spotkaniu Iran zagra z Bułgarią.

podobne informacje

MŚ siatkarzy. Nikola Grbić: z Włochami zagraliśmy niemal perfekcyjnie

MŚ: ustawione losowanie III rundy? Długa lista zarzutów

MŚ siatkarzy. Jaki wynik da Polakom awans? Sprawdzamy możliwe scenariusze

MŚ siatkarzy. Z Serbią o "życie" i marzenia. "Musimy wyjść na boisko z większymi jajami"