tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mecz Hertha – Bayern przełożony? Policja nie jest gotowa

Zaplanowany na 28 września mecz Herthy z Bayernem Monachium może zostać przełożony. Powodem jest... wizyta w stolicy Niemiec prezydenta Turcji, Recepa Erdogana – poinformował sport1.de.
Robert Lewandowski (fot. Getty)

"Lewy" wśród najbardziej nielubianych! Czym podpadł?!

Stosunki na linii Niemcy – Turcja są od jakiegoś czasu napięte. Odczuli to na własnej skórze choćby Mesut Oezil oraz Ilkay Guendogan, którzy przed mundialem w Rosji sfotografowali się z Erdoganem i zdjęcia pojawiły się w sieci. Obu piłkarzy wygwizdywano, a przygnieciony presją zawodnik Arsenalu postanowił nawet zakończyć karierę reprezentacyjną.

W ostatni weekend września prezydent Turcji ma przybyć do Berlina. W związku z tym stołeczna policja będzie zmuszona być w gotowości i odpowiednio zabezpieczyć tę wizytę. Wskutek tego może zabraknąć służb, by zapewnić odpowiednią ochronę w trakcie spotkania Bawarczyków.

Z tego powodu władze ligowych rozgrywek chciałyby przełożyć starcie berlińczyków z mistrzami Niemiec na inny termin. Na razie nie wiadomo na kiedy i czy w ogóle dojdzie do takiej roszady, ale wszystko wskazuje na to, że wizyta Erdogana poskutkuje zmianami w terminarzu.

Skórzane szorty i piwo w rękach. Robert Lewandowski i piłkarze Bayernu Monachium promują Oktoberfest

podobne informacje

Awans Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Trener Niko Kovac zaufał Polakowi

Borussia Dortmund nie będzie więcej sprzedawać piłkarzy do Bayernu Monachium

Anglicy stoczą bój o Jamesa. Dwa kluby zainteresowane

Wygrani i przegrani zimowego obozu Bayernu. Gdzie Lewandowski?