tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niezwykła lekcja wychowania fizycznego. "Sport uczy determinacji"

To będzie niezwykła lekcja wychowania fizycznego. Medalistki igrzysk olimpijskich i innych największych światowych imprez przyjadą 24 września do Sosnowca, by pokazać młodym dziewczętom, jak ważne są lekcje WF-u.
Uczennice podczas lekcji WF-u (fot. Paweł Skraba)

Utytułowany dyskobol Gerd Kanter kończy karierę

Spotkanie będzie częścią programu "Mistrzynie w szkołach", który realizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. W maju wielkie mistrzynie sportu spotkały się z uczennicami w Grębocinie koło Torunia, a po Sosnowcu zaplanowane jest jeszcze spotkanie 12 października w Poznaniu.

Wciąż sporo dziewcząt nie docenia roli lekcji wychowania fizycznego i uprawiania sportu. Na własnym przykładzie chcemy pokazać im, że aktywność ruchowa jest niezwykle ważna i uczy cech, które pozwalają realizować marzenia – stwierdziła Otylia Jędrzejczak.

24 września do Sosnowca, oprócz mistrzyni olimpijskiej z Aten w pływaniu Otylii Jędrzejczak, przyjadą dwie świetne lekkoatletki Sofia Ennaoui i Ewa Swoboda, mistrzyni świata i medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Noceti-Klepacka, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak oraz skoczkini narciarska Magdalena Pałasz.

Spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żeromskiego 4c. "Mistrzynie w szkołach" wspiera Always, organizator akcji #JakDziewczyna, która wspomaga uprawianie sportu przez dziewczęta.

Jestem przekonana, że wszyscy będą się dobrze bawić. To jest najważniejsze, by dziewczyny przekonały się do lekcji wychowania fizycznego. A "Mistrzynie w szkołach" to po prostu lekcja WF-u, w czasie której pokazujemy, że sport uczy bardzo ważnych cech niezbędnych w życiu, jak choćby determinacji, czy konsekwencji – dodaje Jędrzejczak.

Zapisy dla zorganizowanych grup dziewcząt z klas VII, gimnazjum i liceum do udziału w zajęciach "Mistrzynie w szkołach" przyjmowane są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub opiekun zorganizowanej grupy. Miejsc jest już niewiele, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt "Mistrzynie w szkołach" jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ameryka przed Europą w Ostrawie. Koniec sezonu polskich lekkoatletów

podobne informacje

Otylia Jędrzejczak pierwszą Polką w Galerii Sław Pływania

Wielka lekcja wf z Otylią Jędrzejczak i innymi mistrzyniami sportu w Warszawie

"Mistrzynie w szkołach". Medalistki igrzysk na niezwykłej lekcji

Nieoficjalne rekordy Polski na Otylia Swim Cup