tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Denis Czeryszew oczyszczony z zarzutów dopingowych

Denis Czeryszew został uwolniony od podejrzeń – oświadczył rzecznik Hiszpańskiej Agencji Antydopingowej (AEPSAD), prowadzącej dochodzenie w sprawie rosyjskiego piłkarza, któremu zarzucano stosowanie niedozwolonych środków.
Denis Czeryszew został oczyszczony z zarzutów dopingowych (fot. Getty)

Afera w Rosji. Gwiazda mundialu stosowała doping?

"Dochodzenie zakończono, decyzję przekazano zawodnikowi, Rosyjskiej Agencji Antydopingowej i Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Czeryszew został uwolniony od podejrzeń" – napisano w oficjalnym komunikacie.

Postępowanie wyjaśniające wszczęto – jak informował rosyjski dziennik "Sport-Express" – na podstawie informacji, jaką w czerwcu 2017 roku w jednym z wywiadów prasowych ujawnił ojciec piłkarza, były zawodnik Dmitrij Czeryszew.

Jego zdaniem syn, gdy występował w hiszpańskim zespole Villarreal miał aplikowane zastrzyki z hormonem wzrostu. Taka "kuracja" bez oficjalnego pozwolenia na jej stosowanie wydanego przez uprawnionych lekarzy jest traktowana jako doping i może być zagrożona karą dyskwalifikacji do czterech lat.

Teraz Czeryszew senior jednak nie potwierdził swoich słów. Oświadczył, że jego wypowiedź została źle zinterpretowana przez dziennikarzy. Sam zawodnik, który był jednym z bohaterów mistrzostw świata w Rosji, gdzie strzelił cztery bramki, a Sborna dotarła do ćwierćfinału twierdził, że sprawa go bezpośrednio nie dotyczy.

– Lepiej wszystko zostawić lekarzom, którzy postępują zgodnie z przepisami – powiedział. – Z mojej strony wszystko było uczciwe, nigdy nie zażywałem żadnych zabronionych substancji – oświadczył zawodnik Villarreal, wypożyczony do Valencii.