25:22 25:20 22:25 25:19
13.09.2018, 19:40
MŚ mężczyzn, grupa D, 1. faza, 2018, 2. runda

Iran lepszy od Bułgarii w meczu "polskiej" grupy

Reprezentacja Iranu pokonała Bułgarię 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:19) w meczu grupy D mistrzostw świata. Z tymi zespołami spotka się Polska odpowiednio w poniedziałek i wtorek. Transmisje w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Radość Iranczyków (fot. PAP/EPA/Vassil Donev)

MŚ siatkarzy: Polska – Portoryko. "To nie czas na zabawę"

Oba zespoły w pierwszej kolejce odniosły zwycięstwa 3:0. Gospodarze w meczu otwarcia MŚ wygrali z Finlandią, a Irańczycy z Portoryko. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, bo obok Polski właśnie Iran i Bułgaria są najmocniejszymi drużynami grupy D.

Pomimo gorącej atmosfery w hali w Warnie od początku zespołem lepiej się prezentującym byli triumfatorzy niedawnych igrzyskach azjatyckich. Bardzo dobrze punktował przyjmujący Mohammad Dżawad Manawineżad (16 punktów w całym meczu). Pierwszego seta kadra Igora Kolakovicia wygrał do 22. Jeszcze lepiej szło Irańczykom w drugiej partii, wygranej do 20.

Bułgarzy przebudzili się, gdy byli pod ścianą. W trzecim secie w końcu wyszli na prowadzenie, jednak na drugą przerwę techniczną schodzili, przegrywając 14:16. Zespół Plamena Konstantinowa zdołał odwrócić losy seta i wygrał do 22. Znakomicie punktował przyjmujący Todor Skrimow (17 "oczek").

Gospodarze próbowali pójść za ciosem w czwartej partii i na początku inicjatywa leżała po ich stronie. Irańczycy pokazali jednak, że są obecnie drużyną lepszą i wygrali do 19. Taki wynik stawia Bułgarów w trudnej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami, w których nie będą mieli miejsca na dalsze pomyłki. Z kolei Irańczycy pokazali, że będą dla biało-czerwonych bardzo niewygodnym rywalem. W tabeli grupy D minimalnie lepsi są Polacy, którzy prowadzą przed drużyną z Azji.

W ataku Earvin Ngapeth (fot. PAP/EPA)

Hit dla Brazylii

Na prawdziwy hit fazy grupowej zapowiadało się starcie Brazylii z Francją w grupie B. W Ruse kibice obejrzeli znakomite zawody. Bardzo dobrze rozpoczęli Canarinhos, którzy prowadzili 2:0 po zwycięstwach do 20 w pierwszych dwóch setach.

Wtedy w pogoń ruszyli Francuzi, którzy doprowadzili do remisu dzięki wygranym do 21 i 23. Stare siatkarskie porzekadło nie spełniło się jednak, bo drużyna Renana Dal Zotto "obudziła się" w tie-breaku, który zwyciężyła do 12. Wśród zwycięzców najlepiej punktował Wallace (20 pkt) i znany z polskich boisk Felipe Fonteles (15). Na marne poszły popisy Earvina Ngapetha (22).