tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Chelsea nie chciała Kyliana Mbappe. "Nie pomagał w defensywie"

Latem 2012 roku Kylian Mbappe trafił na testy do Chelsea, ale londyńczycy uznali, że młody piłkarz nie jest wart tego, by wydać za niego jakiekolwiek pieniądze. – Stwierdziliśmy że jest zbyt słaby w defensywie – wspomniał w rozmowie z goal.com Serge Daniel Boga, były skaut The Blues.
Kylian Mbappe (fot. Getty Images)

Kylian Mbappe lepszy niż Lionel Messi i Cristiano Ronaldo? Imponujące statystyki

Latem 2012 roku Mbappe został wysłany na tygodniowe testy na Stamford Bridge. – Pewien znajomy poinformował mnie, że w prowincjonalnym klubie Bondy na przedmieściach Paryża gra napastnik, któremu warto się przyjrzeć. Gdy tylko go zobaczyłem, od razu namówiłem działaczy by opłacili mu tygodniowy pobyt w Chelsea – powiedział Boga.

Tym samym aktualny gwiazdor Paris Saint-Germain wylądował w stolicy Anglii. Błysnął już w pierwszym meczu testowym, gdy w barwach jednego z młodszych roczników The Blues wygrał z kolegami 7:0 z Charltonem.

Gdy testy dobiegły końca, musieliśmy jednak podjąć decyzję. Uznano że Mbappe nie angażuje się w ogóle w grę defensywną. Ta decyzja wprawiła we wściekłość jego matkę. Krzyczała, że jeśli nie chcemy go teraz, to za kilka lat będziemy musieli zapłacić 50 milionów euro. Miała rację, choć okazało się że ten zawodnik jest wart ponad trzy razy tyle – stwierdził.

Mimo młodego wieku Mbappe jest już gwiazdą reprezentacji Francji (fot. Getty Images) W trakcie pobytu na Stamford Bridge napastnik spotkał się z Didierem Drogbą oraz Florentem Maloudą a na zachętę otrzymał koszulkę z numerem 11 i swoim nazwiskiem. – Już wtedy był piekielnie szybki, ale nie zawsze potrafił zrobić z tego właściwy użytek – wspomniał Boga.

Czas pokazał, że rację miała matka piłkarza. Wkrótce Mbappe trafił do AS Monaco i tam jego gwiazda rozbłysła na dobre. Przed rokiem został wypożyczony do PSG z opcją pierwokupu wartą aż 180 milionów euro, którą paryżanie uruchomili tego lata. A sam 19-latek, mimo tak młodego wieku, jest już kluczowym piłkarzem nie tylko mistrza Francji, ale i reprezentacji z którą w lipcu wygrał rosyjski mundial.

Techniczne popisy Neymara - zobacz wideo

podobne informacje

Kylian Mbappe i Neymar ścigali się... wielbłądami [wideo]

Legenda pod wrażeniem Kyliana Mbappe. "Może zostać nowym Pele!"

Oto drużyna roku UEFA wybrana przez kibiców

CIES Football Observatory: Mbappe najwyżej wycenianym piłkarzem na świecie. "Lewy" daleko na liście