1/4 finału
Centre Court
Japonia

Jeszcze nie teraz. Linette przegrała z Wang w Hiroszimie

Qiang Wang pokonała Magdę Linette 6:2, 6:2 w ćwierćfinale turnieju WTA w Hiroszimie. Porażka oznacza, że poznanianka nie wyprzedzi Agnieszki Radwańskiej w rankingu WTA. Przed 26-latką teraz tydzień przerwy. Kolejny start zaplanowała w Wuhan, gdzie prawdopodobnie będzie musiała przebijać się przez eliminacje.
Magda Linette (fot. Getty)

Radosław Szymanik: tradycja Pucharu Davisa została sprzedana

Rozpoczęcie ćwierćfinału zostało mocno opóźnione. Wszystko przez padający deszcz, który kilkakrotnie przerywał pojedynek też w jego trakcie.

Linette zdecydowanie lepiej weszła w mecz. Wygrała dwa pierwsze gemy i była bliska prowadzenia 3:0. Wtedy jednak coś popsuło się w grze poznanianki. Wang złapała rytm i rozstrzygała dłuższe wymiany na swoją korzyść.

Chinka wygrała osiem gemów z rzędu. Kryzys Polki trwał też w drugim secie. W efekcie mecz zakończył się po 83 minutach.

26-latka nie wykorzystała szansy, żeby zostać najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingu WTA. By do tego doszło musiała zagrać w Hiroszimie w finale. Kolejnym przystankiem Linette będzie Wuhan, gdzie broni punktów za trzecią rundę.