tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PACT i Izako Boars w walce o slota na Games Clash Masters

Organizatorzy turnieju Counter-Strike: Global Offensive Games Clash Masters w Gdyni zapowiedzieli dodatkowy mecz o ostatniego slota w rozgrywkach, w związku z rezygnacją drużyny HellRaisers.
Games Clash Masters (fot. GCM)

FACEIT Major: BIG Clan i compLexity o krok od fazy playoff

Ukraińska organizacja HellRaisers zakomunikowała, że ich dywizja CS:GO nie jest w stanie pojawić się na finałach lanowych Games Clash Masters. ANGEL i spółka otrzymali bezpośrednie zaproszenie na ten turniej, lecz w związku na napiętym terminarzem innych rozgrywek i treningów nie pojawią się w Gdyni. W związku z takim obrotem spraw organizatorzy zaplanowali spotkanie rozstrzygające o ostatniej przepustce na event z pulą nagród 90 tysięcy dolarów.

Oświadczenie organizatorów:

Podjęliśmy decyzję, aby nie wręczać zaproszenia po HellRaisers bez walki. Chcemy, by widowisko w Gdyni zapewniło najwyższy poziom, a udział w nim był nie tylko zaszczytem dla nas z goszczenia drużyn CS:GO, ale również wywalczonym przywilejem dla organizacji esportowych. Zdecydowaliśmy więc zorganizować pojedynek. Zostały do niego zaproszone drużyny PACT i Izako Boars. Oba zespoły i ich gracze pokazali bardzo wysoki poziom zajmując odpowiednio 2. i 3. miejsce w czwartym, ostatnim turnieju eliminacyjnym. Oprócz tego, dzięki temu pojedynkowi w Gdyni zobaczymy kolejną polską drużynę.

Starcie PACT z Izako Boars będzie miało miejsce 18 września, o godzinie 20:00. Będzie ono rozgrywane w formacie bo3. Zwycięska drużyna pojawi się w dniach od 28 do 30 września na Games Clash Masters w Gdyni, gdzie zagrają AGO Esports, Team Kinguin, Red Reserve, Imperial, x-kom team, Heroic oraz Sprout.

podobne informacje

Znamy wszystkich uczestników BLAST Pro Series w Lizbonie

Team Secret z Polakiem w składzie zagra z Virtus.pro o finał Majora

Kinguin dołącza do Virtus.pro w walce o ESL Pro League

AGO Esports zagra w United Masters League