tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przed Wami kolejna szansa, by zagrać w Polskiej Lidze Esportowej!

Czwarty, jesienny sezon Polskiej Ligi Esportowej rusza już niebawem. Trwają kwalifikacje dla drużyn Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends.
PLE 3 (fot. Polska Liga Esportowa)

PACT i Izako Boars w walce o slota na Games Clash Masters

Już 17, 18 i 19 września odbędą się kolejne etapy otwartych kwalifikacji Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends do sezonu Polskiej Ligi Esportowej Jesień 2018. To ostatni moment dla drużyn do podjęcia zmagań z innymi zespołami w rywalizacji o ligowe miejsce. Dwa najlepsze składy otwartych kwalifikacji obu tytułów będą miały okazję zaprezentować się w dalszym zamkniętym etapie eliminacji będących ostatecznym sprawdzianem ich umiejętności przed występem w Polskiej Lidze Esportowej.

League of Legends

Przed drużynami chętnymi do występów w jesiennej odsłonie Polskiej Ligi Esportowej, ostatnia szansa na walkę w kwalifikacjach. Dwie poprzednie tury okazały się pomyślne dla drużyn Czeska Husaria, Żabki z Warszawy, E-Blue Digital Paradox i Złodziei Medalionów. O ostatnie dwa miejsca w zamkniętej części kwalifikacji rywalizacja będzie miała miejsce w dniach 18 i 19 września. Do szóstki drużyn z zamkniętych eliminacji dołączą dwie najgorsze ekipy z trzeciego sezonu. Cała ósemka zostanie podzielona na dwie grupy, po cztery zespoły, które będą rywalizowały ze sobą w formacie bo1. Dla najlepszych drużyn zamkniętych kwalifikacji organizator przygotował cztery miejsca w lidze, a ich rozgrywki skomentuje Damian "Nervarien" Ziaja, Łukasz "Leo" Mirek oraz Norbert "Dis" Gierczak.

Counter-Strike: Global Offensive

Pierwsza tura kwalifikacji została zdominowana przez ekipy Proton oraz DEEZ NUTS. W tej drugiej grał były zawodnik Virtus.pro, Paweł "byali" Bieliński, który zebrał do swojej drużyny największe talenty na polskiej scenie CS:GO. Drugi etap odbędzie się w dniach 17 i 18 września. Ostatnią szansą będą zmagania 20 września, w których wezmą udział półfinałowe składy otwartych eliminacji, którym nie udało się wywalczyć miejsca w kolejnej zamkniętej rundzie rozgrywek. Na zwycięzców czeka jedno miejsce przywracające najlepszy zespół do rywalizacji o miejsce w Lidze. Do zamkniętej części kwalifikacji awansuje łącznie pięć drużyn. Szóstą będzie najsłabsza drużyna z wiosennej części PLE. Wszystkie ekipy zostaną podzielone na dwie grupy, po trzy zespoły. Dwie z nich awansują do Dywizji Mistrzowskiej, a pozostała czwórka zagra w Dywizji Profesjonalnej.

Nowością towarzyszącą jesiennym rozgrywkom ligowym będzie Akademia Casterów, której szczegóły poznamy w nadchodzących dniach. Projekt skupia się na szkoleniu oraz pozyskaniu nowych talentów wśród analityków i komentatorów esportowych, a w inicjatywę zaangażowani są Piotr "Izak" Skowyrski, Paweł "Saju" Pawełczak, Olek "vuzzey" Kłos i Radosław "Mad1" Florkowski.

podobne informacje

Dupreeh numerem 5 w rankingu najlepszych graczy CS:GO w 2018 roku

NAF na 6. pozycji w 2018 roku wśród najlepszych graczy CS:GO

Vitality i ENCE w półfinałach EU Minor Katowice

Urszula "Xirreth" Klimczak zasila sztab szkoleniowy Rogue