tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w żeglarstwie: Polacy powalczą o miejsca na podium

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er oraz Radosław Furmański w RS:X awansowali do medalowych wyścigów regat żeglarskiego Pucharu Świata na akwenie olimpijskim w japońskiej Enoshimie. Z powodu zbyt słabego wiatru w piątek się nie ścigali.
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (fot. Getty)

MŚ w strzelectwie: Amerykanin z rekordem świata

Tego dnia odbył się tylko jeden wyścig – szósty w klasie Laser Standard. Najlepszy z Polaków Tadeusz Kubiak zajął w nim 35. miejsce i tę lokatę zajmuje też w klasyfikacji generalnej. W czwartek niekorzystne warunki pogodowe również pokrzyżowały szyki organizatorom.

Przybytek i Kołodziński zachowali drugą lokatę w klasie 49er i w sobotę rywalizować będą o medale. Biało-czerwoni mają tyle samo punktów co prowadzący Brytyjczycy James Peters i Fynn Sterritt. Wicemistrzowie Europy Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zakończyli udział w regatach na 15. miejscu.

Furmański jest z kolei piąty w klasie RS:X. Ma 61 punktów i do lidera – wicemistrza świata Holendra Kirana Badloe – traci 28, a do podium – 18. Na 17. pozycji sklasyfikowany został Maciej Kluszczyński.

Nic nie zmieniło się też w klasie 470. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w dalszym ciągu są na trzecim miejscu. Polki tracą pięć punktów do liderek – Włoszek Benedetty Di Salle i Alessandry Dubbini. Jeśli w sobotę utrzymają się w pierwszej dziesiątce, wystąpią dzień później w wyścigu medalowym.

Szansę zakwalifikowania się do finałowego wyścigu ma także Magdalena Kwaśna, która zajmuje 11. miejsce w klasie Laser Radial. Na 23. pozycji jest Agata Barwińska, a prowadzi Brytyjka Alison Young.

podobne informacje

PŚ w żeglarstwie: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na podium

PŚ w żeglarstwie: Polacy sprawdzą akwen olimpijski w Japonii

Gdynia Sailing Days: Polacy utrzymali prowadzenie w mistrzostwach Europy

Polacy liderami mistrzostw Europy w klasie 49er