tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szokująca waga Włocha.. Balotelli ukarany przez klub

Ostatnie wakacje nie były dla Mario Balotellego. Włoch wrócił po przerwie do klubu OGC Nice z nadwagą, nie udało mu się zmienić zespołu w końcówce okienka, a teraz spotyka go kara. Na domiar złego w tym sezonie jego zarobki będą niższe...
Mario Balotelli (fot. Getty Images)

KWrócił stary Balotelli. Spora nadwaga Włocha

Balotelli wrócił do Nicei po wakacjach 17 lipca, ważył wtedy 103 kilogramy. To o wiele za dużo jak na mierzącego 189 centymetrów Włocha, dla którego idealna waga to 89 kilogramów. Złe prowadzenie się spotkało się z karą klubu.

W zeszłym sezonie Balotelli był najlepszym zawodnikiem zespołu, mimo to klub nie zamierzał tolerować złego prowadzenia się przez napastnika. – W Nice nie zwykliśmy traktować piłkarzy w różny sposób – tłumaczył prezes drużyny Jean-Pierre Rivere w wywiadzie z "La Gazzetta dello Sport". Z tego powodu działacze nałożyli na niego karę finansową, nie poinformowano jednak o jej wysokości.

W ciągu okienka transferowego przedstawiciele Balotellego szukali nowego klubu dla napastnika. Prezes Nice wyjawił, jaki był tego powód. – Podczas odnawiania umowy przewidzieliśmy, że w razie braku awansu do europejskich pucharów, jego wypłata zmaleje. W innym wypadku płacenie takiemu piłkarzowi byłoby dla nas za drogie – stwierdził.

Mecz towarzyski. Brazylia – Salwador 5:0 (skrót meczu)

podobne informacje

Marsylia ograła Amiens. Rafał Kurzawa znów nie zagrał

Balotelli, "Lewy" i kompromitacja Ormian. "Naj..." Ligi Narodów

Jedenastka rozczarowań Ligi Narodów: Robert Lewandowski i niemiecka katastrofa

Niespełnione gwiazdy piłki. Przestroga dla Ousmane Dembele