7 Evgeni Markov 75'
  Yuri Semin
  Dmitri Khokhlov

Remis w derbach Moskwy. Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka

W meczu 7. kolejki rosyjskiej Premier Ligi Lokomotiw zremisował w derbach Moskwy przed własną publicznością z Dynamem 1:1 (1:1). Gospodarze mogliby liczyć na lepszy wynik, gdyby nie... Grzegorz Krychowiak. Co prawda Polak najpierw miał udział przy golu dla swojego zespołu, ale w drugiej połowie osłabił go, wylatując z boiska za drugą żółtą kartkę.
Grzegorz Krychowiak (P) (fot. Getty Images)

Krychowiak i Rybus wśród najlepszych piłkarzy Lokomotiwu

Lokomotiw, który w poprzedniej kolejce przegrał z Krasnodarem, fatalnie rozpoczął piątkowe spotkanie. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się Miguel Kardozu, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Konstantina Rauscha.

W kolejnych minutach gospodarze co prawda przejęli inicjatywę, ale na udokumentowanie przewagi musieli poczekać aż do 32. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu wolnego znakomicie główkował Krychowiak. Polak mógł wpisać się na listę strzelców, ale Anton Szunin zdołał odbić piłkę. Ta trafiła jednak pod nogi Antona Miranczuka, który dał Lokomotiwowi remis.

Po przerwie trener Lokomotiwu wprowadził na boisko Fiodora Smołowa i Jeffersona Farfana. Gospodarze przejęli inicjatywę, stwarzali okazje bramkowe, po czym... losy spotkania odmienił Krychowiak, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

Osłabiony zespół Polaka w ostatnim kwadransie skoncentrował się na defensywie i choć w całym spotkaniu sprawiał wrażenie o wiele lepsze od Dynama, musiał zadowolić się remisem.

Po siedmiu kolejkach Lokomotiw ma na koncie dwa zwycięstwa, trzy remisy i dwie porażki.