1
1:0
36'Abdou Diallo
72'Marius Wolf
88'Francisco Alcacer

Borussia liderem Bundesligi pomimo wpadki Łukasza Piszczka

W meczu trzeciej kolejki Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund pokonali u siebie Eintracht Frankfurt 3:1 (1:0) i co najmniej do soboty pozostaną liderem Bundesligi. Spotkania do udanych nie zaliczy jednak Łukasz Piszczek. To po jego błędzie na listę strzelców wpisał się napastnik gości Sebastien Haller.
Simon Falette (L) i Lukasz Piszczek (P) (fot. PAP)

Krychowiak nie dokończył derbów Moskwy

Pierwsza połowa meczu w Dortmundzie zdecydowanie nie zachwyciła. Gospodarze nie potrafili wywiązać się z roli faworyta, choć ostatecznie to oni schodzili na przerwę z prowadzeniem.

W 36. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Abdou Diallo.

Paco Alcacer (fot. PAP) W drugiej połowie przewaga piłkarzy BVB była jeszcze bardziej widoczna, ale to przyjezdni zdołali zmienić wynik. Niestety udział w tym miał Piszczek. Po błędzie Polka Eintracht wyprowadził szybki atak, który skutecznie wykończył Sebastien Haller.

Piszczek zrehabilitował się kilka minut później, wyprowadzając akcję, po której Jadon Sancho ładną asystą obsłużył Mariusa Wolfa.

W końcówce efektownym strzałem wynik ustalił debiutujący w barwach BVB Paco Alcacer.