tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wioślarskie MŚ: złoto dla czwórki podwójnej

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann wywalczyły złoty medal mistrzostw świata w czwórce podwójnej. Wcześniej ze srebra w zmaganiach osób niepełnosprawnych cieszyli się Jolanta Majka i Michał Gadowski. Transmisja trwa w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
MŚ w wioślarstwie: złoto dla polskiej czwórki podwójnej kobiet
Maria Springwald (L) Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko (fot. Getty Images)

Sobota zaczęła się najlepiej jak mogła – od medalu. W rywalizacji niepełnosprawnych klasę pokazali Majka i Gadowski. – Za rok postaramy się, by Holendrzy i reprezentanci Ukrainy byli za nami – stwierdził wioślarz w rozmowie z Beatą Oryl-Stroińską, dziennikarką TVP Sport.

Najwięcej pozytywnych emocji kibicom biało-czerwonych zapewniły: Kobus-Zawojska, Wieliczko, Springwald, Zillmann. Okazały się bezkonkurencyjne w czwórce podwójnej. Poprawiły tym samym osiągnięcie sprzed roku. W amerykańskiej Sarasocie były drugie.

Pozytywnym akcentem udział w czempionacie zakończyli także Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda oraz Michał Szpakowski. Wioślarze z czwórki bez sternika triumfowali w finale B.

Mniej szczęścia miały Weronika Deresz i Joanna Dorociak walczące o medale w dwójce podwójnej. Ukończyły zmagania na piątej pozycji w finale B. Ostatecznie w mistrzostwach zajęły jedenastą lokatę.

Powodów do radości nie było także w gronie pań startujących w nowej konkurencji, czwórce bez sternika. Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel oraz Maria Wierzbowska ukończyły zmagania na odległym piątym miejscu. – Trudno, nie tym razem. Zachowajmy spokój. Do igrzysk mamy jeszcze dwa lata. Będzie lepiej – przekazał Marek Kolbowicz podczas transmisji w TVP Sport.

Najbardziej zawiedli Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, którzy walczyli o złoto w czwórce podwójnej, ale... dopłynęli na ostatnim, szóstym miejscu.

(fot. Twitter.com)
Mistrzowska czwórka podwójna: byłyśmy poza zasięgiem!
Mazurek Dąbrowskiego w Płowdiw. Czwórka podwójna ze złotymi medalami
Czwórka podwójna szczęśliwa ze złota. "To nasze spełnienie marzeń"
MŚ w wioślarstwie: Majka i Gadowski tuż za Holendrami. Medal dla Polski
Majka i Gadowski ze srebrem: za rok to Holandia będzie za nami

podobne informacje

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata w siatkówce kobiet w 2022 roku

Mistrzostwa świata zagrożone? W Innsbrucku walczą z czasem

Małysz z najstarszym rekordem skoczni w PŚ. Kto przeskoczy "Orła z Wisły"?

Hokej na lodzie. MŚ U-20: Finowie lepsi od Amerykanów w finale