tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Portugalscy trenerzy rządzą w Lidze Mistrzów. Trzeci rok z rzędu

Portugalia dobrymi trenerami stoi – to fakt znany od dawna, ale najlepiej uzmysławia go statystyka portugalskich szkoleniowców obecnych w Lidze Mistrzów. Od trzech lat żadna nacja nie ma w tych rozgrywkach tylu trenerów, co właśnie ojczyzna Cristiano Ronaldo.
Jose Mourinho (L) – menedżer Manchesteru United – i Leonardo Jardim – trener AS Monaco (fot. Getty)

Wraca Liga Mistrzów! Mecz Real Madryt – AS Roma w TVP

Jak zauważył na Twitterze użytkownik Kamil Rogólski, Portugalczycy trzeci sezon z rzędu mają najwięcej trenerów w Lidze Mistrzów. W sezonie 2016/17 było ich czterech, a w 2017/18 – sześciu. W obu przypadkach ex aequo z nimi byli Włosi – inna nacja słynąca z dobrych trenerów.

W tym sezonie wreszcie Portugalczycy są samodzielnymi liderami. W LM – najbardziej prestiżowych, piłkarskich rozgrywkach – jest ich pięciu. Rui Vitoria wprowadził do Champions League Benfikę, a Sergio Conceicao – FC Porto. Leonardo Jardim postara się o sukces z AS Monaco, Jose Mourinho – z Manchesterem United, a Paulo Fonseca – z Szachtarem Donieck.

Najbardziej utytułowanym z nich jest rzecz jasna Mourinho – dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów z Porto i z Interem. Najmniejsze doświadczenie ma Conceicao – były piłkarz Smoków, który w zeszłym sezonie zdobył z nimi mistrzostwo kraju.

Liga Mistrzów pełna Polaków! Już od jesieni w TVP

podobne informacje

Liga Mistrzów: Manchester United zajął drugie miejsce w grupie H

Legenda Manchesteru United ostro o Pogbie i Lukaku. "Kolejny rozdział dramatu"

Manchester United znalazł następcę Mourinho. Kosztowna opcja

Bezradny Jose Mourinho. "Musiałby stać się cud, byśmy skończyli w czwórce"