tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Portugalscy trenerzy rządzą w Lidze Mistrzów. Trzeci rok z rzędu

Portugalia dobrymi trenerami stoi – to fakt znany od dawna, ale najlepiej uzmysławia go statystyka portugalskich szkoleniowców obecnych w Lidze Mistrzów. Od trzech lat żadna nacja nie ma w tych rozgrywkach tylu trenerów, co właśnie ojczyzna Cristiano Ronaldo.
Jose Mourinho (L) – menedżer Manchesteru United – i Leonardo Jardim – trener AS Monaco (fot. Getty)

Wraca Liga Mistrzów! Mecz Real Madryt – AS Roma w TVP

Jak zauważył na Twitterze użytkownik Kamil Rogólski, Portugalczycy trzeci sezon z rzędu mają najwięcej trenerów w Lidze Mistrzów. W sezonie 2016/17 było ich czterech, a w 2017/18 – sześciu. W obu przypadkach ex aequo z nimi byli Włosi – inna nacja słynąca z dobrych trenerów.

W tym sezonie wreszcie Portugalczycy są samodzielnymi liderami. W LM – najbardziej prestiżowych, piłkarskich rozgrywkach – jest ich pięciu. Rui Vitoria wprowadził do Champions League Benfikę, a Sergio Conceicao – FC Porto. Leonardo Jardim postara się o sukces z AS Monaco, Jose Mourinho – z Manchesterem United, a Paulo Fonseca – z Szachtarem Donieck.

Najbardziej utytułowanym z nich jest rzecz jasna Mourinho – dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów z Porto i z Interem. Najmniejsze doświadczenie ma Conceicao – były piłkarz Smoków, który w zeszłym sezonie zdobył z nimi mistrzostwo kraju.

Liga Mistrzów pełna Polaków! Już od jesieni w TVP

podobne informacje

Jose Mourinho będzie miał swój program w... rosyjskiej telewizji

Jose Mourinho znalazł nowy klub? Może wrócić do Interu Mediolan

Eric Cantona może wrócić do Manchesteru United. "Będziecie ucieszeni"

Jose Mourinho porozumiał się z prokuraturą. Uznał wyrok