tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Walka Giennadij "GGG" Gołowkin – Saul "Canelo" Alvarez. Transmisja w Telewizji Polskiej

W niedzielę rano polskiego czasu oczy fanów boksu będą skierowane na Las Vegas. W hali T-Mobile rękawice skrzyżują Giennadij "GGG" Gołowkin i Saul "Canelo" Alvarez. Transmisja gali od 1:40 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej oraz od 4:15 w TVP 1.
Pojedynek Alvarez – Gołowkin coraz bliżej! Walka tylko w TVP
Giennadij "GGG" Gołowkin (fot. Getty)

KBN#4: reprezentant Haiti rywalem Włodarczyka

Mistrzowie wagi średniej walczyli ze sobą dokładnie rok temu. Wielu ekspertów widziało wtedy nieznaczne zwycięstwo Gołowkina, ale walka zakończyła się ostatecznie remisem. Kontrowersje wywołała zwłaszcza sędzia Adalaide Byrd, która punktowała 118-110 dla Alvareza.

– To jest korupcja! Dalej idźcie za kasą! Boks nie potrafi uszanować tego, co uszanować powinien. Czci tylko siłę, władzę i pieniądze. W boksie istnieją tylko określeni promotorzy i to oni wszystkim rządzą. Oni kontrolują sędziów, których sobie wybierają – grzmiał po werdykcie Teddy Atlas, trener i ekspert ESPN.

Rewanżowy pojedynek początkowo zaplanowano na maj, ale musiał zostać przesunięty. W marcu grupa Golden Boys, opiekująca się Alvarezem poinformowała, że 27-letni Meksykanin wpadł na dopingu. Bokser, w którego organizmie wykryto klenbuterol, tłumaczył się spożyciem mięsa zawierającego tę substancję.

Kto lepszy w walce roku? "Większe szanse daję Gołowkinowi" Starcie w Las Vegas zapowiada się niezwykle ciekawie. Stawką będą należące do Kazacha tytuły mistrza świata federacji WBC i WBA wagi średniej.

– Rewanż zawsze niesie duże emocje. Wynik może być różny, bo w ringu zobaczymy dwóch mocnych zawodników, którzy dobrze się znają. Patrząc pod kątem biznesowym, najlepszy byłby remis, bo wtedy spotkaliby się po raz trzeci. Osobiście stawiam jednak na Gołowkina, o ile dokona kilku zmian w porównaniu do pierwszej walki – stwierdził trener Andrzej Gmitruk.

Z kolei Izu Ugonoh uważa, że bokser z Kazachstanu musi zachować koncentrację i nie dać się zaskoczyć rywalowi. – Myślę, że Canelo będzie szukał sprytnego boksu, bo to jest dla niego najlepsze rozwiązanie. Powinien bazować na sprycie i instynkcie, tak jak za pierwszym razem. Gołowkin momentami wyglądał nieudolnie. Będzie miał tendencję spadkową, co nie zmienia faktu, że potrafi bardzo mocno uderzyć. Wystarczy chwila nieuwagi i "GGG" może wygrać przed czasem.

Plan transmisji gali w Las Vegas:
1:40 – studio
2:05 – Roman Gonzalez v Moises Fuentes (10 rund)
2:55 – David Lemieux – Gary O’Sullivan (12 rund)
3:50 – Jaime Munguia – Brandon Cook (12 rund)
4:55 – Saul "Canelo" Alvarez – Giennadij "GGG" Gołowkin (walka wieczoru, 12 rund)


Początek transmisji o 1:40 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Walka wieczoru od 4:15 w TVP 1.

"Okiem redakcji". Końcowe odliczanie do walki Alvarez – Gołowkin

podobne informacje

Rok 2019 może być wielki i historyczny. Lista życzeń w boksie

Nagrody "Biblii boksu". Usyk pięściarzem roku

Rok w boksie. Twardogłowy Szpilka i sędzia we krwi

Legendarny trener oburzony werdyktem. "Kradzież bez odcisków palców"