tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rajd Turcji: mistrz i wicemistrz świata wycofali się z rywalizacji

Mistrz i wicemistrz świata, tj. Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC) i Belg Thierry Neuville (Hyundai i20 Coupe WRC), wycofali się z Rajdu Turcji, dziesiątej rundy mistrzostw globu – poinformowali organizatorzy. Liderem jest Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris WRC).
Sebastien Ogier (fot. Getty)

Rajdowe MŚ: perfekcyjna jazda Kajetanowicza

W sobotę rano problemy miał prowadzący wówczas w klasyfikacji generalnej Neuville. Uszkodził zawieszenie i spadł na dziewiąte miejsce. Ostatecznie okazało się, że nie może kontynuować jazdy.

Nowym liderem został na krótko pięciokrotny mistrz świata Ogier, jednak on też miał problemy techniczne i zakończył ściganie. W pewnym momencie zawodów na prowadzeniu był Norweg Andreas Mikkelsen (Hyundai i20 Coupe WRC), ale i jego nie ominęły kłopoty, bowiem przebił oponę.

Na czele znajduje się Tanak. Drugi ze stratą 13 sekund jest Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC), a trzeci Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai i20 Coupe WRC). Traci do lidera 49,9 s.

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajmuje dziewiąte miejsce w "generalce", zaś wśród kierowców WRC2 jest trzeci. Prowadzi Brytyjczyk Chris Ingram (Skoda Fabia R5).

podobne informacje

Rajdowe MŚ: Ogier liderem w Monte Carlo

Rajdowe MŚ: zacięta rywalizacja Sebastiena Ogiera z Thierrym Neuville'em

Rajdowe MŚ: szósty z rzędu tytuł Sebastiena Ogiera

WRC: Estończyk Ott Tanak wygrał Rajd Niemiec. Kajetan Kajetanowicz trzynasty