Mocne wejście. Rafał Kurzawa z pierwszym golem w Ligue 1

W sobotę na boiskach Ligue 1 zagrało dwóch Polaków. Ten dzień szczególnie dobrze będzie wspominać Rafał Kurzawa, który strzelił swojego premierowego gola dla Amiens, mimo to nie zdołał uchronić zespołu od porażki.
Rafał Kurzawa (fot. Getty Images)

Zwycięstwo w mękach. Duże szczęście Barcelony

Amiens podejmowało lepiej notowane Lille. Piłkarze Christophe'a Pellisiera od początku meczu nie potrafili sobie poradzić z Nicolasem Pepe, który zanotował hat-trick i pozwolił swojej drużynie wygrać 3:2.

Kurzawa pojawił się na murawie w 62. minucie i zaliczył bardzo dobre wejście. Był aktywny w fazie ofensywnej, wspomagał drużynę w defensywie, wreszcie strzelił gola na 1:3 po ładnej kombinacyjnej akcji z Ganso. W końcówce jeszcze jedno trafienie dla gospodarzy zaliczył Saman Ghoddos.

Również Kamil Glik nie może być w pełni zadowolony ze swojego występu. AS Monaco, w którym rozegrał całe spotkanie, mierzyło się na wyjeździe z Toulouse. W 57. minucie goście objęli prowadzenie, ale wszystko zepsuło się w końcówce...

W 79. minucie Glik próbował przeciąć podanie rywali, ale piłka odbiła się od niego na tyle niefortunnie, że do świetnej okazji doszedł Aaron Leya. Zawodnik gospodarzy strzelił na 1:1 i taki wynik utrzymał się do końca. Stracona bramka psuje występ polskiego obrońcy, który do tamtej pory był dobry.

Serie A. Asysta Milika, Zieliński najlepszy. Zobacz skrót meczu SSC Napoli – ACF Fiorentina