2
:
1
0:0
50'Cristiano Ronaldo
65'Cristiano Ronaldo

Serie A: pierwsze gole Ronaldo i kolejny gol Piątka

Cristiano Ronaldo się doczekał. W meczu 4. kolejki Serie A z Sassuolo Portugalczyk strzelił swoje pierwsze gole w barwach Juventusu Turyn i pierwsze we włoskiej ekstraklasie, a Stara Dama wygrała 2:1 (0:0). Kolejną bramkę zdobył też Krzysztof Piątek, co pozwoliło jego Genoi wygrać 1:0 (0:0) z Bologną.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty)

Stępińskiego patent na wielkie firmy. Gol z Romą

W 69. minucie meczu Piątek dostał podanie od Domenico Criscito, zbiegł z piłką do środka i oddał strzał sprzed pola karnego. Trafił idealnie, przy słupku. To dla niego już czwarty gol w tym sezonie Serie A, dzięki czemu wrócił na prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

(fot. twitter.com/GenoaCFC)

Polaka zaczyna gonić Ronaldo, który wreszcie się przełamał i od razu strzelił dwa gole w starciu z Sassuolo. Przez pierwszą połowę goście doskonale się bronili, ale w drugiej sprawili Portugalczykowi wspaniały prezent – obrońca Gianmarco Ferrari zgrywał piłkę głową tak nieudanie, że odbiła się ona od słupka i spadła wprost pod nogę Ronaldo. Ten nie mógł nie trafić.

Drugie trafienie to efekt kontrataku i podania od Emre Cana. Cristiano przyjął piłkę, przebiegł z nią kilka metrów i trafił lewą nogą, przy dalszym słupku. To dokładnie jego 400. ligowy gol w karierze.

Wojciechowi Szczęsnemu nie udało się jednak zachować drugiego w tym sezonie czystego konta – w doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Khouma Babacar. W tej akcji bardzo brzydko zachował się Douglas Costa, który najpierw potraktował jednego z rywali łokciem, a później splunął mu w twarz. Sędzia wyrzucił go za to z boiska.

(fot. twitter.com/brfootball)

Na pierwszego gola w Serie A czeka jeszcze Łukasz Teodorczyk, który znowu wszedł na boisko z ławki w meczu Udinese. Tym razem pojawił się w 58. minucie, przy stanie 1:1 przeciw Torino i nie był w stanie odmienić losów spotkania. Wynik się nie zmienił.

W dwóch pozostałych niedzielnych meczach Lazio wygrało na wyjeździe z Empoli 1:0 po golu Marco Parolo. Rzymianie przerwali serię 19 meczów bez porażki na własnym stadionie Empoli. Wieczorem Milan tylko zremisował na Sardynii z Cagliari 1:1, a punkt dla Rossonerich uratował Gonzalo Higuain.