4. runda
Court 2
Chiny

Guangzhou: Magdalena Fręch odpadła w I rundzie

Magdalena Fręch odpadła w I rundzie tenisowego turnieju WTA w chińskim Guangzhou. Polka przegrała z Amerykanką Bernardą Perą 6:7 (3-7), 1:6. To siódma z rzędu porażka Fręch. 20-latka ostatnie spotkanie wygrała pod koniec lipca w kwalifikacjach do imprezy w San Jose.
Magdalena Fręch (fot. Getty)

Puchar Davisa: Chorwacja – Francja w finale.

Fręch toczyła wyrównaną walkę tylko w pierwszym secie. Żadna z zawodniczek nie przegrała gema przy swoim serwisie. Polka miała trzy break pointy przy stanie 3:2, ale żadnego z nich nie wykorzystała.

Podobnie było w ostatniej partii pierwszego seta. Fręch zmarnowała dwie piłki setowe, co później zemściło się w tie-breaku, który Amerykanka wygrała 7-3.

W drugim secie 82. zawodniczka rankingu WTA nie dała szans niżej notowanej rywalce. Polka wygrała tylko jeden gem – doprowadzając do stanu 1:1, a później przegrała kolejnych pięć, choć nie bez walki.

W kolejnej rundzie Pera zmierzy się z rozstawioną z "szóstką" Słowaczką Vitorią Kuzmovą.

Linette – Wang: obroniony meczbol w wielkim stylu
Długa wymiana i znakomity skrót. Akcja meczu w wykonaniu Linette
Linette poza turniejem w Hiroszimie. "Stać ją na najlepszą trzydziestkę rankingu"