tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Co za historia! N'Golo Kante spóźnił się na pociąg, więc... spędził wieczór z poznanymi kibicami

Nie bez przyczyny N'Golo Kante jest jednym z najbardziej lubianych piłkarzy świata. W miniony weekend francuski pomocnik dał kolejny powód dlaczego cieszy się tak dużą sympatią. 27-latek, po tym jak spóźnił się na pociąg, skorzystał z zaproszenia przypadkowo poznanego kibica i spędził wieczór w jego domu.
N'Golo Kante (fot. Getty)

Liverpool nie przejmuje się "grą" Neymara

Historia wydaje się nieprawdopodobna, bo mówimy przecież o mistrzu świata i jednym z najlepszych piłkarzy globu. W przypadku Kante brzmi jednak jak najbardziej prawdziwie – defensywny pomocnik Chelsea znany jest ze skromności i postawy dalekiej od gwiazdorstwa. W weekend przekonała się o tym grupa kibiców z Londynu.

Po sobotnim meczu Chelsea z Cardiff (4:1), Kante chciał odwiedzić rodzinę w Paryżu. Francuz spóźnił się jednak na pociąg, którym miał się tam dostać. Zważywszy, że do odjazdu kolejnego pozostało kilka godzin, 27-latek udał się do meczetu na wieczorną modlitwę.

Tam rozpoznała go grupka kibiców. Po krótkiej wymianie zdań fani zaproponowali pomocnikowi wspólny posiłek. Ku ich zaskoczeniu, Kante z radością przyjął zaproszenie.

Francuz pojechał do domu jednego z nowo poznanych kibiców. Zjadł tam kolację, zagrał w FIFĘ i... obejrzał swój występ w meczu z Cardiff. – Zjedliśmy ryż z curry, graliśmy w FIFĘ i oglądaliśmy Match of the Day [program, w którym pokazywane są skróty meczów Premier League – wyj. red.] – opowiada jeden z towarzyszących pomocnikowi fanów.

Mistrz świata, były gracz sezonu Premier League, dwukrotny mistrz Anglii przypadkowo dołączył do nas, by obejrzeć Match of the Day po tym, jak odwiedził pobliski meczet. Definicja skromności. Co za człowiek! – napisał na Twitterze inny.

Historia szybko stała się hitem Internetu. I być może będzie miała swoją kontynuację, bo Kante... wymienił się numerami z kibicami. Wstępnie umówili się już na kolejne spotkanie. N'Golo Kante, co za człowiek!

podobne informacje

N'Golo Kante nie chciał kombinować. "Tylko normalna wypłata"

Real Madryt chce kupić gwiazdę Chelsea. Wzmocnienie pomocy

"Masz go w składzie i wygrywasz". Eden Hazard wskazał kto jest gwarantem sukcesu

Głośny transfer zimą? N'Golo Kante potwierdził kontakt