tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Bethanie Mattek-Sands
Agnieszka Radwańska
0
:
2
4:6 5:7
Szczegóły
Data
18.09.2018, 06:30
Rozgrywki
Korea Open Tennis 2018
Faza
4. runda
Stadion
Centre Court
Korea Płd.
Zwiń

WTA Seul. Agnieszka Radwańska pokonała Bethanie Mattek-Sands i zagra w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła turniej WTA w Seulu. Polka pokonała w pierwszej rundzie Amerykankę Bethanie Mattek-Sands 6:4, 7:5. Transmisje z Seulu w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
Ciesząca się Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

Polska tenisistka w tym sezonie miała wiele problemów z kontuzjami i nie może go zaliczyć do udanych. Postanowiła odbudować się w Seulu, gdzie występuje po raz pierwszy od czterech lat – wówczas dotarła do ćwierćfinału. Rok wcześniej triumfowała w tym turnieju.

WTA w Seulu: świetna gra Radwańskiej przy siatce. Niesamowite zagranie Polki Pierwszego seta obie zaczęły bardzo skoncentrowane. Do stanu 3:3 utrzymywały swoje podanie. W siódmym gemie serwowała Radwańska, ale tym razem Amerykanka wykorzystała drugiego break pointa.

To nie podłamało krakowianki, która już w kolejnym gemie popisała się przełamaniem powrotnym. To zdecydowanie wyprowadziło z równowagi rywalkę, która przegrała dwa kolejne gemy i set zakończył się po 41 minutach.

Druga partia również miała dramatyczny przebieg. Do stanu 4:4 obie zawodniczki zanotowały po jednym przełamaniu. Na 5:4 wyszła Mattek-Sands, choć podawała Polka. Amerykanka serwowała po zwycięstwo w secie, jednak nasza zawodniczka nie dała jej najmniejszych szans, wygrywając do 15.

Dwa kolejne gemy to profesorska gra Radwańskiej, która nawet przez chwilę nie pozostawiła złudzeń rywalce – wygrała do zera (przy swoim podaniu) i do 15 (przy podaniu rywalki).

podobne informacje

WTA: Agnieszka Radwańska w finałowym głosowaniu na zagranie roku

Agnieszka Radwańska: poczułam się tak, jakbym umarła

Agnieszka Radwańska i Magda Linette nominowane w plebiscycie WTA na zagranie roku

Agnieszka Radwańska nominowana w plebiscycie WTA na ulubioną zawodniczkę kibiców