tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Upadek Mączyńskiego. Z filaru na Euro do III-ligowych rezerw

27 marca rozegrał pełne 90 minut w meczu reprezentacji Polski z Koreą Południową. Co więcej, zaliczył w nim dwie asysty. Niecałe pół roku później, we wtorek 18 września, Krzysztof Mączyński został przesunięty do zespołu rezerw Legii Warszawa.
Krzysztof Mączyński (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Lewandowski nie chciał zagrać w meczu Polska – Irlandia?!

"Sztab szkoleniowy Legii Warszawa podjął dzisiaj decyzję o przesunięciu do treningów z II drużyną seniorów Krzysztofa Mączyńskiego" – poinformowali we wtorek na Twitterze mistrzowie Polski.

To jeden z największych upadków w polskiej piłce w ostatnich latach. Pomocnik jeszcze na Euro 2016 rozegrał w pierwszym składzie cztery z pięciu meczów Polski. Nie wystąpił tylko przeciwko Ukrainie, gdy biało-czerwoni byli już pewni wyjścia z grupy i Adam Nawałka postawił na kilku dublerów.

Po francuskim mundialu Mączyński był w dołku, ale od wyjazdowego meczu eliminacji mundialu 2018 przeciwko Rumunii wrócił do kadry. Na boisku pojawiał się już do końca kwalifikacji, w sumie zbierając w nich siedem występów.

Pomocnik w reprezentacji nie zawodził, czego nie można jednak powiedzieć o jego grze w Legii. Słaba dyspozycja poskutkowała brakiem wyjazdu na mistrzostwa świata w Rosji.

Obecny sezon w warszawskim klubie rozpoczynał jednak jako pewniak do gry. Wystąpił we wszystkich sześciu meczach eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej, sporo grał też w Ekstraklasie.

Do czasu. Od przyjścia Ricardo Sa Pinto notowania 31-latka zdecydowanie spadły. W czterech dotychczasowych meczach ligowych pod wodzą Portugalczyka dostał tylko jedną szansę – 23 minuty przeciwko Wiśle Płock, która rozbiła mistrzów Polski na ich stadionie 4:1. Teraz swoją przydatność będzie musiał udowodnić w grających na czwartym poziomie rozgrywkowym rezerwach.

Mecz towarzyski: Polska – Irlandia 1:1 (skrót meczu)

podobne informacje

Oficjalnie: Krzysztof Mączyński w Śląsku Wrocław

Rządy twardej ręki. Sa Pinto przeciw całemu światu

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę

Z Legii do Lecha? Adam Nawałka chce Krzysztofa Mączyńskiego