tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzostwa świata siatkarzy: Mateusz Bieniek i Michał Kubiak ukarani przez organizatorów

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) nałożyła karę finansową na PZPS za ominięcie przez Michała Kubiaka i Mateusza Bieńka tzw. strefy mieszanej po meczu mistrzostw świata z Iranem – potwierdził szef biura prasowego w Warnie Jordan Bożinow. Transmisja ze spotkania Bułgaria – Polska od godziny 19:00 w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL, w aplikacji mobilnej oraz od godziny 20:10 w TVP1.
Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski (fot. PAP)

MŚ w siatkówce: zespołu proszą o doprecyzowanie regulaminu

Informacja o karach dla Kubiaka i Bieńka pojawiła się na początku w bułgarskich mediach. Potwierdził ją Bożinow, zaznaczając, że to nie sami zawodnicy będą płacić, ale polska federacja, która za nich odpowiada.

– Za każdego z nich PZPS będzie musiał zapłacić po 700 euro. Z tego co mi przekazano, to Bieniek wyszedł innymi drzwiami, a gdy jeden ze stewardów próbował go zatrzymać, ten odparł "nie dotykaj mnie" i poszedł. Kubiak z kolei powiedział, że idzie na kontrolę antydopingową, co jest jedynym warunkiem zwolnienia z obowiązku przejścia przez mixed zone. Do badania wydelegowano jednak zawodnika z numerem jeden (Piotra Nowakowskiego) – relacjonował Bożinow.

Jak dodał, po raz pierwszy podczas organizowanych przez Bułgarię i Włochy mistrzostw nałożono taką karę. – Przynajmniej z tego co wiem. A na pewno pierwszy raz w Warnie – zastrzegł.

Na stwierdzenie, że wcześniej wielu zawodników z różnych drużyn omijało już miejsce, w którym po meczach czekają na nich dziennikarze, podkreślił, że FIVB nakazała zwracać na to szczególną uwagę ze względu na sytuację z sobotniego wieczora.

– Po meczu Polaków z Finami czterech zawodników z pierwszej z drużyn nie poszło do tzw. strefy mieszanej i właśnie z tego powodu nakazano nam przyglądać się temu jeszcze uważniej. Prawdą jest, że mixed zone ominął także wcześniej irański rozgrywający (Saeid Marouf), ale na sprawę zwrócono uwagę ze względu na czterech siatkarzy z Polski – zaznaczył.

Po wcześniejszych meczach biało-czerwonych Kubiak zawsze był do dyspozycji przedstawicieli mediów. Także z Bieńkiem dziennikarze mieli okazję porozmawiać. – Jak na razie nic nie wiemy o tej karze. Nie dostaliśmy w tej sprawie żadnego pisma – powiedział rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański.

Polska – Iran. Aleksander Śliwka: lepiej znieśliśmy burzę nerwów
Polska – Iran. Bartosz Kurek: będziemy grać jeszcze lepiej i wygrywać z lepszymi niż Iran
Vital Heynen: kocham mecze, w których są emocje!
Polska – Iran. Dawid Konarski: jeszcze nie myślimy o medalu
Polska – Iran. Grzegorz Łomacz: wcale nie zagraliśmy najlepiej...

podobne informacje

Walka o igrzyska olimpijskie z Wilfredo Leonem? "Nie ma rezerwacji w kadrze"

Antiga: Polacy muszą... zmienić trenera [WYWIAD]

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z siatkarzami. Wysokie odznaczenia dla Bartosza Kurka i spółki

Mistrzostwa świata siatkarzy: oceny Polaków po turnieju. Bartosz Kurek blisko ideału