0
3
2

Krychowiak nie pomógł Lokomotiwowi. Trudny mecz w Stambule

Liga Mistrzów nie rozpoczęła się najlepiej dla Grzegorza Krychowiaka i jego Lokomotiwu Moskwa. Zespół Polaka pierwsze spotkanie rozgrywał na wyjeździe w Stambule z Galatasaray i przegrał 0:2 (0:1). W drugim spotkaniu grupy D padł remis 1:1 (0:0) między Schalke 04 a FC Porto.
Fernando i Grzegorz Krychowiak (fot. Getty Images)

Krychowiak wybiegł w pierwszym składzie zespołu Jurija Siomina (Macieja Rybusa zabrakło z powodu kontuzji), ale podobnie jak reszta piłkarzy Lokomotiwu nie miał pomysłu na mecz z Galatasaray. Turecki zespół od początku przejął inicjatywę, tworzył sobie więcej sytuacji, a polski pomocnik nie był w stanie specjalnie mu w tym przeszkodzić.

Efekty dobrej gry gospodarzy przyszły już w 9. minucie, kiedy gola na 1:0 strzelił Garry Rodrigues. W drugiej połowie na 2:0 z rzutu wolnego trafił Eren Derdiyok. Spory błąd popełnił bramkarz Lokomotiwu, który źle ustawił mur, dając tureckiemu napastnikowi szansę do posłania piłki między piłkarzami Rosjan. W końcówce potyczki na 3:0 z rzutu karnego trafił jeszcze Inan Selcuk.

Mecz w Porto, jaki tamtejszy FC rozgrywał przeciwko Schalke 04, przebiegł pod znakiem... rzutów karnych. Już w 13. minucie sędzia podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy, zmarnował ją jednak Alex Telles. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.

W drugiej odsłonie szybko na prowadzenie wyszli goście. Pierwszego gola w meczu strzelił Breel Embolo, któremu jednak pomogło szczęście i złe ustawienie obronne piłkarzy Smoków. Porto odpowiedziało po... rzucie karnym. Sędzia podyktował go w 75. minucie, a na gola stały fragment gry zamienił Otavio. Więcej bramek w tym spotkaniu nie zdobyto.

2. kolejka
Lokomotiw Moskwa – Schalke 04 (18:55, 3 października)
FC Porto – Galatasaray (21:00, 3 października) Real Madryt – AS Roma [SZCZEGÓŁY TRANSMISJI]
Zapraszamy na studio przed meczem Real Madryt vs AS Roma w środę od 19:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Transmisja spotkania także w TVP 1 od godziny do 20:55.