tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Copa America 2019: finał zostanie rozegrany na Maracanie

Finał przyszłorocznej edycji prestiżowego turnieju piłkarskiego Copa America odbędzie się na stadionie Maracana w Rio de Janeiro – poinformowała południowoamerykańska konfederacja (CONMEBOL). Mecz rozegrany zostanie 7 lipca 2019.
Maracana (fot. Getty Images)

Rekord i marzenie Ikera Casillasa. "Chcę wygrać Ligę Mistrzów"

Spotkanie inaugurujące imprezę zaplanowane jest na 14 czerwca na obiekcie Morumbi w Sao Paulo. Półfinały odbędą się w Porto Alegre i Belo Horizonte, gdzie cztery lata temu Brazylia przegrała z Niemcami 1:7 w 1/2 finału mundialu.

Mecze rozgrywane będą także między innymi na stadionie Palmeiras – Alianz Parque w Sao Paulo. Organizatorzy wyjaśnili, że celem było znalezienie takich aren, na których nie gościli uczestnicy MŚ 2014, a także uniknięcie podróży powyżej trzech godzin.

W mistrzostwach Ameryki Południowej 2019 wezmą udział także drużyny na zaproszenie – Japonia i Katar, czyli organizator piłkarskich mistrzostw globu w 2022 roku.

Brazylia po raz piąty będzie gospodarzem Copa America; poprzednio w 1989 roku. Do tej pory Canarinhos zawsze wygrywali na swoich stadionach.

podobne informacje

Katar i Japonia zaproszone na kolejne Copa America. Turniej w czerwcu 2019