0
3
3

Liga Mistrzów: obrońcy tytułu wciąż mocni. Real Madryt rozbił Romę

Real Madryt zaliczył świetny początek sezonu w Lidze Mistrzów. Obrońcy tytułu w swoim pierwszym spotkaniu podejmowali AS Roma i pewnie wygrali 3:0 (1:0). Z szczególnie dobrej strony pokazało się kilku piłkarzy Królewskich, w tym wchodzący z ławki rezerwowych nowy napastnik Mariano Diaz.
Piłkarze Realu Madryt (fot. PAP/EPA)

Udany powrót Ajaksu do LM. Świetny mecz Argentyńczyka

Warto wiedzieć
Sergio Ramos został w tym spotkaniu rekordzistą pod kątem liczby żółtych kartek w Lidze Mistrzów. Hiszpan został ukarany w ten sposób trzydziesty siódmy raz i wyprzedził Paula Scholesa – Anglik ma na koncie trzydzieści sześć żółtych kartek, ale swojego bilansu już nie poprawi, za to obrońca Realu wciąż ma na to szansę…

Bohater meczu: Isco
Popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, potrafił przetrzymywać piłkę w środku pola, gdy Roma mocniej naciskała pressingiem na Królewskich. W drugiej połowie był blisko asysty przy podaniu do Marco Asensio. Czasem zbyt długo zwlekał z podaniem do lepiej ustawionych kolegów, ale w większości wypadków dokonywał słusznych wyborów. Co ważne, zaliczył mało strat.

Gareth Bale (fot. PAP/EPA) Jak padły bramki?
1:0 (45’) – Isco fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego z około dwudziestego metra. Piłka została mocno podkręcona, przeleciała delikatnie nad murem, a Robin Olsen mógł ją tylko odprowadzić wzrokiem. Hiszpan idealnie wykonał ten stały fragment gry.
2:0 (58’) – Królewscy wyszli ze świetnym kontratakiem. Jeszcze z własnej połowy Luka Modrić podał prostopadle do Garetha Bale’a, który w pełnym sprincie wbiegł w pole karne, kopnął mocno i precyzyjnie po ziemi, czym pokonał Olsena.
3:0 (90’) – Mariano Diaz minął obrońcę Romy i bardzo mocnym uderzeniem pokonał Olsena. Nowy napastnik Królewskich strzelił w stylu… Cristiano Ronaldo, po którym przejął numer w zespole.

A jak paść mogły?
3’ – Toni Kroos dobrym prostopadłym podaniem znalazł Bale’a. Walijczyk świetnie przyjął sobie piłkę i od razu uderzył z woleja, ale zabrakło mu odrobiny precyzji, aby pokonać Olsena.
8’ – prostopadłym podaniem drogę do zdobycia bramki dla Isco otworzył Modrić. Hiszpan nie zwlekał z uderzeniem, trafił jednak wprost w Olsena.
38’ – Sergio Ramos dobrze odnalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym, uderzył piłkę głową, ale bramkarz Romy udanie interweniował. Kolejny raz było blisko.
48’ – Roma wyszła z szybkim kontratakiem, który dobrym uderzeniem z dystansu kończył Cengiz Under. Piłkę zdołał jednak wybronić Keylor Navas.
50’ – Benzema zagrywał w pole karne do Bale’a, ten szybkim uderzeniem próbował pokonać Olsena, ale trafił wprost w Szweda.
51’ – kolejna dobra próba Bale’a. Piłka po strzale Walijczyka odbiła się od przeciwnika, a następnie poprzeczki i to uratowało Rome przed stratą drugiego gola.
79’ – Marco Asensio fantastycznie przyjął sobie piłkę w polu karnym po podaniu Isco, mijając rywala, potem błyskawicznie oddał strzał, ale wprost w Olsena. Hiszpan próbował pokonać Szweda, nie patrząc w jego stronę.

W drugim spotkaniu
W środę w grupie G grano jeszcze spotkanie Viktorii Pilzno z CSKA Moskwa. Czeski zespół podejmował rywali i potrafił ich zaskoczyć. Jeszcze przed przerwą gospodarze prowadzili 2:0 za sprawą Michaela Krmencika, który zdobył obie bramki. Wykazał się szczególnie przy drugim trafieniu, kiedy strzelił bezpośrednio z woleja po dośrodkowaniu, pokonując Igora Akinfiejewa.

W drugiej połowie CSKA wzięło się do odrabiania strat. Moskiewski zespół zdołał jednak zaliczyć tylko jedno trafienie w 49. minucie, kiedy do bramki Czechów trafił Fiodor Czałow. W samej końcówce z rzutu karnego wyrównał Nikola Vlasić.