tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Conseslus Kipruto miał wypadek na drodze, na której zginął Nicholas Bett

Mistrz olimpijski w biegu na 3000 m z przeszkodami Kenijczyk Conseslus Kipruto może mówić o wielkim szczęściu - udało mu się bez szwanku wyjść z wypadku samochodowego na drodze, na której 8 sierpnia zginął jego rodak, mistrz świata (2015) w biegu na 400 m ppł, Nicholas Bett.
Conseslus Kipruto (fot. Getty)

Zmiany w lekkoatletyce. Polacy nie mają się czego obawiać

23-letni lekkoatleta, złoty medalista olimpijski z Rio de Janeiro i mistrz świata z ubiegłego roku z Londynu, podróżujący między miastami zachodniej Kenii Eldoret i Kapsabet uderzył swoim samochodem w traktor. Oba pojazdy, według policji, zostały mocno uszkodzone.

Pierwszym, który udzielił pomocy Kipruto był jego słynny kolega David Rudisha, dwukrotny mistrz olimpijski w biegu na 800 m (2012 i 2016) oraz rekordzista świata na tym dystansie.

Droga, na której doszło do wypadku, położona jest na płaskowyżu (2000-3000 m), którego region stanowi bardzo popularny teren treningów kenijskich biegaczy.

Bett nie przeżył wypadku po tym jak jego pojazd podskoczył na wybojach i wpadł do rowu. Zawodnik w 2015 r. wygrał w Pekinie bieg na 400 m ppł, zapewniając Kenii pierwszy w historii złoty medal na dystansie krótszym niż 800 m.