tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejne wzmocnienie Wisły. Gwiazda wraca do klubu

Wisła Kraków poinformowała o podpisaniu kontraktu z Pawłem Brożkiem. Zawodnik, którego poprzednia umowa wygasła 30 czerwca, po odejściu z Wisły deklarował chęć kontynuowania kariery. Mimo to nie związał się z żadnym klubem. Doświadczony napastnik o miejsce w ataku Białej Gwiazdy będzie rywalizował z Czechem Zdenkiem Ondraskiem i Chorwatem Marko Kolarem.
Paweł Brożek (fot. Getty Images)

Brożek, jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Wisły, na Reymonta trafił na początku 1999 roku. W 323 meczach w Ekstraklasie w barwach Białej Gwiazdy zdobył 135 bramek, co plasuje go na drugim miejscu w klubowej klasyfikacji strzelców za Kazimierzem Kmiecikiem – 152 trafień.

Poza klubem z Krakowa, reprezentował również barwy Łódzkiego KS, GKS Katowice oraz drużyn zagranicznych – Celticu, Trabzonsporu oraz Recreativo de Huelva. Jest 38-krotnym reprezentantem Polski, dla której zdobył 9 bramek.

Umowa obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Jednocześnie Wisła poinformowała o przedłużeniu na 4 lata kontraktu z bramkarzem Michałem Buchalikiem.

GOL Ekstra: ligowcy zawiedli Brzęczka? "Trudno doszukać się większych plusów"

podobne informacje

Wybierz najlepszego piłkarza 15. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Paweł Brożek ostro o Carlitosie. "Jedni trenują, inni piją piwo"

Paweł Brożek wznowi treningi w Wiśle

"Ratujmy Reymonta". Głowacki i... Marcelo listy piszą