tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejne wzmocnienie Wisły. Gwiazda wraca do klubu

Wisła Kraków poinformowała o podpisaniu kontraktu z Pawłem Brożkiem. Zawodnik, którego poprzednia umowa wygasła 30 czerwca, po odejściu z Wisły deklarował chęć kontynuowania kariery. Mimo to nie związał się z żadnym klubem. Doświadczony napastnik o miejsce w ataku Białej Gwiazdy będzie rywalizował z Czechem Zdenkiem Ondraskiem i Chorwatem Marko Kolarem.
Paweł Brożek (fot. Getty Images)

Brożek, jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Wisły, na Reymonta trafił na początku 1999 roku. W 323 meczach w Ekstraklasie w barwach Białej Gwiazdy zdobył 135 bramek, co plasuje go na drugim miejscu w klubowej klasyfikacji strzelców za Kazimierzem Kmiecikiem – 152 trafień.

Poza klubem z Krakowa, reprezentował również barwy Łódzkiego KS, GKS Katowice oraz drużyn zagranicznych – Celticu, Trabzonsporu oraz Recreativo de Huelva. Jest 38-krotnym reprezentantem Polski, dla której zdobył 9 bramek.

Umowa obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Jednocześnie Wisła poinformowała o przedłużeniu na 4 lata kontraktu z bramkarzem Michałem Buchalikiem.

GOL Ekstra: ligowcy zawiedli Brzęczka? "Trudno doszukać się większych plusów"

podobne informacje

Żurawski, Kosowski, Głowacki... Jak się kończyły powroty do Wisły?

Były obawy, jest nadzieja. Wisła Kraków rozpoczęła przygotowania

Wybraliście najlepszego piłkarza Ekstraklasy ostatniej dekady

Wybierz najlepszego piłkarza Ekstraklasy ostatniej dekady