tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ siatkarzy: trening bez Michała Kubiaka, ale z Fabianem Drzyzgą

Michał Kubiak z powodu przeziębienia nie bierze udziału w popołudniowym treningu polskich siatkarzy, którzy przygotowują się do 2. rundy mistrzostw świata. W zajęciach w Warnie uczestniczy za to Fabian Drzyzga, który miał ostatnio kłopoty z plecami. Transmisja z meczu Polska – Argentyna od 18:50 w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL, w aplikacji mobilnej oraz od 20:10 w TVP1.
Michał Kubiak w koszulce reprezentacji Polski (fot. Getty Images)

Maciej Jarosz: liczę, że będziemy grali jeszcze lepiej

Gorączka zbita, a lekarz zalecił Michałowi pozostanie w hotelu. Jutro będzie gotowy do gry – powiedział rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański.

Kapitan biało-czerwonych to największy jak na razie pechowiec spośród biało-czerwonych. Tuż przed rozpoczęciem czempionatu globu nabawił się kłopotów żołądkowych, z których skutkami zmagał się przez kilka kolejnych dni. Potem doszło do tego przeziębienie, a następnie kilka innych dolegliwości.

Ktoś chyba wbija igły w moją laleczkę voodoo. W plecy i we wszystko – kolana, "achillesy". Ledwo wstaję z łóżka, ale takie jest życie – skwitował w środowej rozmowie z dziennikarzami Kubiak.

W czwartkowym treningu w Pałacu Kultury i Sportu uczestniczy za to Drzyzga. Po wtorkowym meczu z Bułgarią (3:1), którym broniący tytułu Polacy kończyli pierwszą fazę rywalizacji, w mediach pojawiły się informacje o kłopotach z plecami rozgrywającego.

Początkowo sam zawodnik i sztab nie komentowali jego urazu. Podczas popołudniowych zajęć 28-letni siatkarz, gdy jego koledzy się rozciągali na podłodze, truchtał wokół boiska. W kolejnych częściach treningu bierze już normalnie udział.

To sprawa przeciążeniowa. On też jutro będzie gotowy do gry – zaznaczył Uznański.

Biało-czerwoni, którzy do drugiej rundy mistrzostw zabrali z pierwszego etapu komplet punktów, w grupie H zmierzą się – kolejno – z Argentyną, Francją i Serbią. Rywalizacja w tej rundzie będzie toczyć się od piątku do niedzieli.

Wojtaszek: ta kadra ma jaja i 14 chłopaków, którzy pójdą za sobą w ogień
Kubiak: chcemy kontynuować nasz zwycięski marsz
Paweł Zatorski: blok? W ważnych momentach z pewnością pomaga
Kwolek: pierwsze trzy mecze zagraliśmy na 70 procent

podobne informacje

Futsal: Polacy poznali rywali w el. MŚ

Porażka polskich hokeistów. Blisko utrzymania, daleko awansu

Rajdowe MŚ: los Sebastiena Loeba "elektryzuje" fanów kierowcy

MŚ w szachach kobiet: Łachno o krok od tytułu