0
3
3

Liga Europejska: cały mecz Kędziory, sensacja w Marsylii

Tomasz Kędziora spędził na boisku 90 minut, a jego Dynamo Kijów zremisowało 2:2 (2:1) FK Astana. W pozostałych meczach Ligi Europejskiej porażkę poniósł między innymi finalista z ubiegłego sezonu – Olympique Marsylia. Francuzi ulegli u siebie 1:2 (1:0) Eintrachtowi i to mimo że przez sporą część meczu grali w przewadze jednego zawodnika.
TOMASZ KĘDZIORA (FOT. GETTY IMAGES)

Zobacz wszystkie wyniki Ligi Europejskiej!

Dynamo praktycznie od początku spotkania miało przewagę i regularnie zbliżało się pod bramę Kazachów. Pierwszy gol dla gospodarzy padł już w 11. minucie i nawet po tym, jak Marin Anicić doprowadził chwilę później do wyrównania, Ukraińcy wciąż atakowali. Ostatecznie ukoronowali ją drugim golem. W ostatniej minucie meczu pojedynek główkowy tuż przed własną bramką przegrał Kędziora i przyjezdni zdołali zdobyć drugą bramkę.

Kędziora spędził na placu cały mecz i prezentował się co najmniej dobrze aż do ostatnich chwil spotkania, gdy wyskoczył niżej od przeciwnika i nie zapobiegł utracie gola. Poza tym jednak przerwał kilka groźnych ataków gości i angażował się również w akcje ofensywne.

Ocena SPORT.TVP.PL: 4

Jewhen Szachow i Antonio Ruediger (fot. PAP) Wcale niełatwa przeprawa za piłkarzami Maurizio Sarriego, którzy w Grecji zmierzyli się z zespołem z Salonik. Londyńczycy szybko objęli prowadzenie za sprawą Williana, który perfekcyjnie sfinalizował dobre podanie Rossa Barkleya z głębi pola.

Im bliżej było jednak ostatniego gwizdka, tym coraz śmielej poczynali sobie Grecy. Gorąco pod bramką Kepy były zwłaszcza ostatnie minuty, a hiszpańskie bramkarz kilka razy ratował zespół przed stratą bramki. Przytomnie spisywał się zarówno w akcjach podbramkowych, jak i przy strzałach z dalszej odległości.

Ostatecznie Chelsea zdołała jednak utrzymać prowadzenie i na Wyspy wróci z trzema punktami.

Danny Da Costa w starciu z Lucasem Ocamposem (fot. PAP) Ciekawie działo się także w pozostałych spotkaniach, które rozpoczęły się tuż przed godziną 19. Olympique Marsylia przegrał 1:2 z Eintrachtem Frankfurt w spotkaniu, które odbywało się bez obecności kibiców. Orły zdołały pokonać faworyta nawet mimo tego, że przez kilkadziesiąt minut grały w osłabieniu (czerwona kartka dla Jetro Willemsa). Niezły debiut w Lidze Europejskiej zaliczył Steven Gerrard – prowadzący Rangers Anglik zdołał zremisować na wyjeździe z Villarreal 2:2.

Trening strzelecki urządzili sobie w stolicy Andaluzji piłkarze Sevilli wygrywając 5:1 ze Standardem Liege. Większych problemów z rywalami nie mieli też Besiktas (3:1 z Sarpsborgiem), Lazio (2:1 z Apollonem) i Rapid Wiedeń (2:0 ze Spartakiem Moskwa). Jakub Piotrowski z Genk spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a jego zespół pokonał 2:0 Malmoe.