29:4 23:18 15:24 20:15
20.09.2018, 19:00
Champions League Qualification, 2018/2019, 1/4 finału

Krok w stronę Ligi Mistrzów. Wysoka wygrana Polskiego Cukru

Polski Cukier Toruń jest bliski awansu do drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Zespół Dejana Mihevca wygrał u siebie z Tsmokami Mińsk 87:61, ale czeka go jeszcze rewanżowe spotkanie w sobotę.
Robert Lowery i Stefan Moody (fot. PAP)

Marcin Gortat przed sezonem NBA: chcę "zbić" LeBrona Jamesa i Los Angeles Lakers

Ogromne znaczenie dla zwycięstwa miała kapitalna pierwsza kwarta w wykonaniu polskiego zespołu. Tę część gry toruńska drużyna wygrała aż 29:4, przez długi czas utrzymując wynik "do zera". Przewagę udało się udokumentować także w drugiej kwarcie – zespół znad Wisły przeważył w niej 23:18.

W drugiej połowie Białorusini znacząco poprawili swoją grę, ale wystarczyło to tylko na przeważenie w trzeciej kwarcie. Końcówka należała już do drużyny z Torunia, której przewodził Aaron Cel – zdobył w tym meczu aż 27 punktów i miał skuteczność 11/12 przy rzutach z gry.

Polski Cukier Toruń – Tsmoki Mińsk 87:61 (29:4, 23:18, 15:24, 20:15)

Polski Cukier Toruń: Lowery (6), Cel (27), Diduszko (7), Mbodj (15), Gruszecki (9), Grochowski (0), Śnieg (8), Sulima (8), Wiśniewski (5), Ratajczak (0), Karnowski (0), Perka (0).

Tsmoki Mińsk: Meshcharakou (6), Liutych (12), Semianiuk (4), Kudrautsau (3), Moody (8), Sitnik (0), Trastsinetski (2), Wabisczewicz (0), Shelton (6), Sarikopoulos (10), Govens (10), Paliaszczuk (0).

MŚ U-20: FIFA zdecydowała. Łódź gospodarzem meczu otwarcia i finału