0
3
3

Liga Europejska: trzech Polaków na placu, aż pięć goli w Lipsku

W wieczornych meczach Ligi Europejskiej szanse na występ miało czterech Polaków: Jakub Rzeźniczak, Jacek Góralski, Patryk Małecki oraz Jakub Świerczok. Zagrali pierwsi trzej, choć tylko jeden poczuł smak zwycięstwa. W innym ciekawym meczu RB Salzburg pokonał... RB Lipsk 3:2 (0:2).
Jean-Kevin Augustin i Marin Pongracić (fot. PAP)

Zobacz wszystkie wyniki Ligi Europejskiej!

Rzeźniczak miał już możliwość gry w Lizbonie w europejskich pucharach, gdy był jeszcze piłkarzem Legii. Wówczas przegrał w Portugalii 0:2 i w tych samych rozmiarach poległ w czwartek.

Jacek Góralski rozpoczął mecz Łudogorca Razgrad na ławce, a na placu pojawił się w 77. minucie. Bułgarzy prowadzili sensacyjnie już 2:0 z Bayerem Leverkusen, ale piłkarze Heiko Herrlicha zdołali odwrócić losy spotkania i zwyciężyli 3:2.

Trzy punkty zdobył za to Spartak Trnawa z Patrykiem Małeckim, który zameldował się na boisku w 64. minucie.

W białej koszulce Jakub Rzeźniczak (fot. Getty Images) Niezwykle ciekawy mecz obejrzeli kibice w Lipsku, gdzie doszło do swoistych derbów. Po raz pierwszy w historii miejscowy RasenBallsport zmierzył się z RB Salzburg, czyli zespołem sponsorowanym przez ten sam koncern – Red Bull.

W efektowny sposób spotkanie rozpoczęli goście, którzy bez skrupułów zaatakowali rywala i wykorzystywali każdy, nawet najmniejszy błąd gospodarzy. W efekcie już w 20. minucie Munas Dabbur pokonał bramkarza, a drugą bramkę zdobył kilkadziesiąt sekund później Amadou Haidara.

Po zmianie stron role się jednak odwróciły. Częściej i agresywniej atakował Lipsk i zdołał doprowadzić do wyrównania – najpierw gola strzelił Konrad Laimer, a potem Yussuf Poulsen. I gdy wydawało się, że konfrontacja zakończy się remisem, zwycięską bramkę dla Austriaków zdobył Fredrik Gulbrandsen.

Pierre-Emerick Aubameyang i Danny Welbeck (fot. Getty Images) Niezwykle wymęczone zwycięstwo ma za sobą AC Milan, który udał się do Luksemburgu, by walczyć z pogromcą warszawskiej Legii – F91 Dudelange. Rossoneri zdołali dopiero w drugiej połowie pokonać bramkarza gospodarzy, a zrobili to za sprawą Gonzalo Higuaina.

Poza tym Arsenal rozbił 4:1 Worskłą Połtawę, Dinamo Zagrzeb w identycznym stosunku zwyciężyło z Fenerbahce, a Celtic Glasgow skromnie, 1:0, ograł Rosenborg.