tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrz olimpijski w biathlonie otrzymał listy z pogróżkami

Mistrz olimpijski w biathlonie Szwed Sebastian Samuelsson otrzymał listy z pogróżkami, w których nieznani nadawcy informują go, że rosyjski patrol śmierci dostał na niego zlecenie i jest w drodze do wykonania wyroku.
Sebastian Samuelsson, szwedzki biathlonista (fot. Getty Images)

Szwed znany jest z ostrej krytyki dotyczącej dopingu w rosyjskich sportach zimowych, a zwłaszcza w biathlonie i m.in. odmówił startu w marcu w zawodach Pucharu Świata w rosyjskim Tiumeniu tłumacząc, że był to protest z powodu braku funkcjonującej w Rosji agencji antydopingowej. Wielokrotnie wypowiadał się też w mediach krytycznie na temat rosyjskiego dopingu.

Tym razem otrzymałem pocztą elektroniczną kilka wiadomości, w których nadawcy grożą mi śmiercią i informują, że rosyjski patrol śmierci jest na moim tropie. Jeżeli nie zapłacę równowartości trzech bitcoinow zostanę zabity – powiedział biathlonista szwedzkiemu dziennikowi "Dagens Nyheter".

Dodał, że sprawę traktuje bardzo poważnie i zgłosi ją na policję: – teraz przebywam na zgrupowaniu w Ruhpolding, lecz zaraz po powrocie do Szwecji poinformuję odpowiednie służby".

21-letni Samuelsson zdobył złoty medal w sztafecie i srebrny w biegu na dochodzenie podczas tegorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

podobne informacje

Czwarty, czyli najgorszy. Byli tak blisko medalu...